Turystyka

Szkolenia skiturowe – czego uczą osoby początkujące?

Sport skiturowy jest obecnie coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu zimą w górach. Jest on przeznaczony dla osób, którym zwykłe zjazdy ze stoku przestały wystarczać. Aby móc bezpiecznie uprawiać tę aktywność, warto skorzystać z oferty jaką są szkolenia skiturowe, które dostarczają odpowiednią wiedzę.

Czym jest skitur i w jakich warunkach jest uprawiany?

Bardzo modna dyscyplina sportowa, a także aktywność rekreacyjna, jaką jest skituring, polega na połączeniu zjazdów typowo alpejskich na nartach slalomowych oraz podejść pod górę bez używania wyciągów narciarskich.

Jeśli osoby uprawiające tę aktywność szukają jeszcze większych wyzwań, do podejścia i zjazdu mogą dołączyć także elementy wspinaczki górskiej, którą można prowadzić przy odpowiednio przystosowanym wyposażeniu.

Ten ciekawy, a jednocześnie wymagający przygotowania kondycyjnego oraz technicznego sport jest uprawiany w wyższych górach, gdzie wyznaczone są specjalne trasy skiturowe, na których można bezpiecznie oddawać się takiej aktywności.

Gdzie można nauczyć się zasad skituringu?

Dla osób, które są zafascynowane nową formą uprawiania sportów zimowych, jaką jest skituring, specjalistyczne ośrodki szkoleniowe przygotowały szkolenia, gdzie przekazywana jest wiedza konieczna, aby móc oddawać się w pełni bezpiecznie takiej aktywności.

Kursy z reguły są dosyć krótkie i trwają najczęściej dwa dni, a odbywają się w weekendy, ponieważ wtedy większość zainteresowanych osób może wziąć w nich udział.

Aby wziąć udział w tego rodzaju szkoleniu, trzeba posiadać co najmniej podstawową umiejętność jazdy na nartach oraz być przygotowanym kondycyjnie na trudne i forsowne podejścia w warunkach górskich.

Jaki program realizują szkolenia skiturowe?

Z reguły dostępne szkolenia są podzielone na dwa dni, podczas których uczestnicy kursu uzyskują maksymalnie dużo fachowej wiedzy potrzebnej do bezpiecznego uprawiania sportu, a ten aspekt należy do najważniejszych elementów.

Instruktorzy uczą skituringu w teorii oraz praktyce. Można dowidzieć się jak efektywnie podchodzić pod wyższe i trudniejsze trasy oraz jaką technikę stosować podczas zjazdów na sprzęcie skiturowym. Ważna jest nauka zakosów na ostrych zakrętach.

Bardzo ważną częścią, jaką uwzględniają szkolenia skiturowe jest ekwipunek, który każda z osób wychodzących na skiturową trasę powinna posiadać. Są to nie tylko narty, kije i inne atrybuty narciarskie, ale także sprzęt ratowniczy, który w warunkach górskich jest często niezbędny, aby uratować zdrowie, a nawet życie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/

Previous ArticleNext Article