Ciekawe

Zalety kupowania materiałów opałowych w workach

Zależnie od tego co oferuje dany skład opału, węgiel czy koks możemy kupować na różne sposoby – luzem lub w workach. Kupowanie węgla w workach ma swoje niewątpliwe zalety. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze spośród nich.

Łatwość ważenia

Węgiel w workach zdecydowanie łatwiej jest zważyć niż węgiel luzem. Dzięki temu lepiej wiemy, jaką ilość węgla zakupiliśmy i czy nie zostaliśmy czasem oszukani przez sprzedawcę. Jeśli waga jest zawyżana, bardzo mocno wzrasta cena jaką przeznaczamy na kilogram. Jeśli sprzedaż koksu lub węgla odbywa się w workach, możemy dokładniej wiedzieć ile tak naprawdę go zakupiliśmy. Szczególnie dotyczy to sytuacji, w których sprzedawca pakuje węgiel, używając profesjonalnej linii ważącej. Wtedy żadna pomyłka nie ma prawa się zdarzyć.

Łatwość przechowywania

Zaletą opakowań foliowych jest to, że możemy przechowywać je na zewnątrz, bez konieczności przejmowania się warunkami atmosferycznymi. Dla osób, które nie posiadają swojej piwnicy jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Skorzystać mogą jednak także ci, którzy piwnicę posiadają – materiał opałowy w worku zajmuje bowiem mniejszą ilość miejsca. Może być on również przechowywany na paletach, a worki można kłaść jeden na drugim.

Łatwość używania

Węgiel w workach jest także łatwiejszy do użycia, jeśli posiadamy piec z podajnikiem. Przeniesienie zawartości worka na podajnik jest wtedy znacznie lżejsze niż przenoszenie go za pomocą łopaty.

Worki big bag – rozwiązanie pośrednie

Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które niekoniecznie przekonane są do zakupu materiału opałowego w workach, mogą być worki typu big bag, coraz częściej spotykane w miejscach trudniących się sprzedażą takich materiałów. Są to worki, ale większe niż standardowe. Ich masa wynosi do jednej tony.

Podsumowanie

Wszystkie powyższe argumenty świadczą niezbicie o tym, że zdecydowanie opłaca się kupować materiały opałowe w workach. Nie dość, że łatwiej go przechowywać w bardzo różnych warunkach, to na dodatek możemy mieć większą kontrolę nad ilością materiału jaki kupiliśmy (chociażby w sytuacji, w której nie do końca ufamy pracownikom najbliższego nam miejsca, które prowadzi sprzedaż koksu i węgla). Rozsądnie jest więc zainteresować się tematem i być może zmienić swoje dotychczasowe poglądy na temat tego, w jakiej postaci warto kupować opał. Warto dodać, że aby kupić węgiel w workach nie jest konieczne, abyśmy odwiedzali najbliższy skład opału Alpari. Węgiel czy koks w workach możemy bez problemu zakupić również online, oczywiście z dostawą do domu. Warto porównać pod kątem oferty sklepów internetowych – naprawdę można poczuć się miło zaskoczonym ich propozycjami.

Previous ArticleNext Article