Ciekawe

Żelazne zasady kupowania ubrań w lumpeksie.

Używana odzież z Anglii jest bardzo popularna w naszym kraju. Bardzo wiele kobiet ale również mężczyzn robi zakupy w lumpeksach, w których za nieduże kwoty można kupić naprawdę dobrej jakości ubrania ze znanych sieciowych sklepów. Kto ma szczęście może nawet kupić tam ubrania od drogich projektantów mody. Trzeba po prostu wiedzieć gdzie i jak szukać.

Żelazne zasady kupowania ubrań w lumpeksie

Po pierwsze, warto zrobić małe rozeznanie i poszukać w internecie informacji o tym, które lokalne secondhandy są najlepiej zaopatrzone. Warto wybrać się tam w dzień dostawy towaru, albo gdy wymieniane są wszystkie rzeczy w sklepie na zupełnie nowe. Tak dzieje się na przykład wtedy, gdy odzież zimowa jest zmieniana na letnią, lub na odwrót. Robiąc zakupy w szmateksie w dniu dostawy mamy największe szanse znaleźć prawdziwe perełki. Ceny są wtedy najwyższe, mimo wszystko lepiej kupić jedną fantastyczną rzecz dobrej marki, niż naręcze bylejakich ubrań.

Jakość używanej odzieży z Anglii

Decydując się na zakupy w lumpeksach warto zwracać uwagę na jakość ubrań. Nie ma sensu kupować rzeczy z tkanin sztucznych, w których skóra nie ma możliwości swobodnie oddychać, a zatem szybko się pocimy i czujemy nieświeżo. Zatem swetry z akrylu czy koszule z poliestru nigdy nie będą dobrymi zakupami. Mocną stroną lumpeksów jest natomiast dostępność rzeczy z bardzo dobrych jakościowo tkanin. Często można kupić tam swetry wykonane z kaszmiru, wełny czy alpaki. Właśnie takich ubrań warto tam szukać. Poza tym w lumpeksach zawsze można znaleźć też wiele świetnej jakości bawełnianych koszulek, sportowych bluz, czy flanelowych koszul.

Czego nie warto kupować w lumpeksach

Używana odzież z Anglii to również bielizna osobista. Trzeba jednak poważnie przemyśleć kwestię, czy w lumpeksach sensowne jest kupowanie bielizny nocnej czy bielizny osobistej takich jak biustonosze albo majtki. Pamiętajmy o tym, że rzeczy są dezynfekowane, zatem jest mała szansa na to aby kupując tego typu ubrania nabawić się jakieś choroby. Nie chodzi tu więc o względy zdrowotne czy higieniczne. Po prostu bieliznę osobistą lepiej kupić nową. Również należy pod rozwagę wziąć zakup butów. Buty są trudniejsze do zdezynfekowania, zakładając używane buty po kimś można niestety nabawić się grzybicy, która jest bardzo odporną do wyleczenia chorobą. Jeżeli będziemy trzymać się jednak z dala od używanych butów, zakupy w lumpeksach będą całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Artykuł powstał we współpracy z Angora Import-Export

Previous ArticleNext Article