Dom i Wnętrze

Technorattan w ogrodzie

Zakup mebli ogrodowych nie jest łatwym zadaniem. Producenci wyposażenia outdoorowego oferują obecnie bardzo szeroki wybór mebli wykonanych z materiałów o różnorodnym wykończeniu i specyfice. W ostatnich kilku sezonach wyjątkowo dużą popularnością cieszy się technorattan. Dlaczego właśnie technorattan jest szczególnie mile widziany wśród ogrodowej zieleni?

Czym jest technorattan?

Technorattan jest materiałem inspirowanym naturalnym rattanem pozyskiwanym z pni palm rotangowych. Głównym budulcem technorattanu jest polietylen – tworzywo w pełni ekologiczne, poddawane recyklingowi po zużyciu. Zwarta, nieprzepuszczalna struktura przypomina swój pierwowzór, jednak wykazuje od niego dużo lepsze właściwości.

Meble tarasowe na lata

Co jest największym walorem mebli z technorattanu? Przede wszystkim ponadprzeciętna odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie warunków atmosferycznych, a co za tym idzie – bardzo długa żywotność. Meble tarasowe wykonane z syntetycznego rattanu zachowują swój pierwotny kształt i nieskazitelną strukturę pomimo długotrwałej ekspozycji na wilgoć, promieniowanie UV oraz skrajne temperatury. Co więcej, wyroby z technorattanowej plecionki mogą bez najmniejszej szkody przezimować na zewnątrz.

Modny design

Wzrost popularności technorattanu sprawił, że w sklepach znaleźć możemy szeroki wybór różnorodnych mebli, począwszy od klasycznych kompletów składających się ze stołów i krzeseł, poprzez leżaki, huśtawki i leżanki, na luksusowych kanapach o modułowej budowie kończąc. Poszukiwania idealnego kompletu modnych, pięknych i praktycznych mebli warto zacząć od wizyty na stronie oltre.pl, gdzie znajdziemy niebanalne propozycje najlepszych designerów.

 

 

Previous ArticleNext Article