Ciekawe

Zanim wyjedziesz za granicę…

Mimo tego, że największa fala emigracyjna jest już za nami, to w dalszym ciągu wielu naszych rodaków decyduje się opuścić rodzinny kraj i szukać szczęścia gdzie indziej. Dla części z nich wyjazd za granicę oznacza jedynie kilkumiesięczną przygodę, która zakończy się wraz z wakacjami, a dla innych –  najważniejszą decyzję w życiu i opuszczenie rodzinnych stron na stałe. Zanim zdecydujesz się na wyjazd poznaj kilka wskazówek i rad, które na pewno okażą się pomocne.

Dokładny research

Zanim zaczniesz pakować walizki i snuć wizje błyskotliwej kariery, postaraj się maksymalnie poznać kraj, który zamierzasz odwiedzić. Poznanie zwyczajów, kultury i reguł społecznych pozwoli Ci uniknąć rozczarowań i wpadek oraz zniweluje szok kulturowy. Bardzo ważne jest, żeby szczegółowo prześledzić prawo pracy, warunki zatrudnienia oraz skompletować w Polsce wszystkie niezbędne dokumenty. Ponadto, nie ufaj agencjom pracy prowadzącym ukrytą rekrutację, wymagającym wysokich opłat, które mają rzekomo pokryć koszty transportu czy zakwaterowania, lub utrudniającym kontakt.

Rozliczenie podatku z Austrii, Niemiec czy Anglii nie musi być problemem

Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i problemami prawnymi, podejmuj tylko legalną pracę w oparciu o umowy respektowane przez prawo. Mimo tego, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome niebezpieczeństw wynikających z nielegalnej pracy, wielu pracowników dalej podejmuje niepotrzebne ryzyko. Ponadto, odprowadzając podatki za granicą, możesz w przyszłości liczyć na zwrot nadpłaconej kwoty. Rozliczenie podatku z Austrii, Szwecji, Norwegii lub innego kraju jest prostsze niż myślisz! Na polskim rynku działają firmy, które pomagają usprawnić cały proces. Więcej informacji o międzynarodowym prawie podatkowym znajdziesz na stronie zwrot-podatkow.pl.

 

Previous ArticleNext Article