Dom i Wnętrze

Prostota jest najpiękniejsza, czyli stylizacje rustykalne

Wiejskie klimaty i światy odtwarzamy wciąż na nowo w nowoczesności. W domach drewnianych położonych na skraju lasu, łąki i pól uprawnych. Ale też w salonach, kuchniach i sypialniach umiejscowionych w apartamentach w środku wielkich miast. Moda na styl rustykalny oznacza powrót do magicznej krainy dzieciństwa, ale też do wiecznej siły natury i jej niegasnącego piękna. To skierowanie się ku prostocie, która jest najpiękniejsza.

Domy drewniane z ogrodem w stylu rustykalnym

Przykładem współczesnego oczarowania stylem rustykalnym jest moda na domy drewniane w technologii szkieletowej. Stanowiące połączenie rustykalnej estetyki z energooszczędnością. Drewno jest tutaj podstawowym elementem konstrukcyjnym, ale nie tylko. Bardzo często eksponuje się jego piękno na elewacji, na okiennicach i oczywiście w ogrodach. Drewniane tarasy i werandy, uzupełnione rattanowymi meblami ogrodowymi i udekorowane glinianymi donicami, to przykład prostego piękna w rodzimym stylu.

Aranżacja ze stolikami drewnianymi

Nie tylko właściciele drewnianych domków, położonych w malowniczym otoczeniu, mogą odtwarzać wiejskie klimaty. Także we wnętrzach możemy urzeczywistniać rustykalne wyobrażenia, wykorzystując na przykład urok stolików drewnianych. Meble te, oferowane m.in. na stronie notodo.pl, prezentują się bardzo różnorodnie. Stolik z drewna to często mebel nowoczesny i elegancki. Ale te walory łączą się też nierzadko z nutką rustykalną. Przykładem takiego połączenia jest stolik zrobiony z kawałków drewna, jakby fragment lasu przeniesiony prosto do awangardowego salonu czy biura. Coś zachwycającego! Okazuje się, że styl rustykalny może być interpretowany na wiele sposobów.

Proste regały i ich rustykalny czar

Meblami, które dookreślą każdą stylizację rustykalną, są proste regały drewniane. Idealne do stworzenia w kuchni uroczej spiżarni w babcinym stylu. Wystarczy ustawić na półkach śliczne słoiki z konfiturami, sokami czy grzybkami, żeby przywołać wspomnienia wiejskiego świata. W dodatku bardzo smaczne!

Previous ArticleNext Article
ot.pl iemakessupper.com https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/