Zdrowie i Uroda

Zalety lakieru termicznego

Lakier termiczny staje się dzisiaj coraz bardziej popularny. Coraz częściej widnieje on w salonach kosmetologicznych jako prawdziwy hit. Dlaczego tak się dzieje? Na czym polega jego popularność? Czemu lakiery termiczne stały się dzisiaj takim hitem?

Zalety manicure hybrydowego

Przede wszystkim należy pamiętać, że ciągle jest to manicure hybrydowy, którego zalety zdecydowanie są dość istotne, szczególnie teraz w porze letniej, kiedy to planujemy swoje wakacje i urlopy. Zaletą, która teraz szczególnie jest doceniana, jest wytrzymałość takiego lakieru. Otóż może on bowiem utrzymać się na paznokciach aż do 4 tygodni. Wszystko oczywiście jeszcze zależy od tego, jak szybko rosną nam paznokcie.

Oprócz tego przez cały ten okres czasu taki manicure hybrydowy będzie się po prostu pięknie prezentował na naszych paznokciach. Odporny na wakacyjne szaleństwa, słoną wodę i piasek, nie będzie pękał ani odpryskiwał.

Zalety lakieru termicznego

Spójrzmy teraz z kolei na zalety lakieru termicznego. Jak on w ogóle działa? Otóż poniżej 30 stopni Celsjusza przybiera ciemniejszą barwę, powyżej zaś jaśniejszą. Innymi słowy na co dzień w temperaturze pokojowej, mamy jasną barwę u podstawy paznokcia przechodzącą stopniowo w ciemną na jego koniuszku. Przy włożeniu ręki do lodowatej wody morskiej uzyskujemy jasną barwę, zaś wychodząc na upalny piasek – jednolitą ciemną.

Jak zatem widać – zdecydowanie jest to bardzo oryginalny efekt. Co więcej – taki lakier termiczny można dopasować bardzo łatwo do charakteru danej osoby. Otóż bowiem lakiery termiczne mogą łączyć w sobie dwie bardzo kontrastowe barwy albo przeciwnie – łagodne, pastelowe. Ponadto mogą to nawet być dwa odcienie tej samej barwy przechodzące delikatnie w siebie.

Jak wykonać manicure lakierem termicznym?

Jak zatem widać – zdecydowanie lakiery termiczne będą świetną opcją na wakacje. Nie będziemy musiały się przejmować ani tym, że skazane jesteśmy na jedną barwę lakieru, ani tym, że coś odpryskuje i się niszczy.

Pytanie tylko, jak wykonać taki manicure za pomocą lakieru hybrydowego termicznego? Otóż można oczywiście iść do kosmetyczki – większość salonów posiada już taki manicure w swojej ofercie. Możemy także, jeśli mamy zestaw do manicure hybrydowego w domu, wykonać samodzielnie taki manicure w domu zastępując kolorowy lakier hybrydowy lakierem także hybrydowym, ale termicznym.

Previous ArticleNext Article