Biznes

Zdrowie pracowników a wentylowanie pomieszczeń

Olbrzymia ilość zatruć i wypadków sprawiła w ostatnich latach, że na nowo podniesiono problem lepszego zabezpieczenia zdrowia i życia osób zatrudnionych w zakładach chemicznych, farmaceutycznych, galwanicznych czy przemysłowych. Dotychczas pracodawcy nie zwracali wielkiej uwagi na to, w jakich warunkach pracują ich pracownicy – to się zmienia, głównie za sprawą nowych, restrykcyjnych przepisów oraz pracy inspektorów BHP.

Wentylowanie pomieszczeń jest kluczowe do zachowania zdrowia pracowników. W zakładach chemicznych czy farmaceutycznych często w powietrzu odkładają się pyły i trujące gazy, które są bezpośrednio wchłaniane do organizmu poprzez oddychanie. W szybkim czasie stają się one przyczyną chorób układu oddechowego, problemów z oddychaniem.
Sposobem na zmniejszenie ilości toksycznych substancji w powietrzu jest stosowanie wysokiej jakości wentylacji pomieszczeń. U topowych producentów znajdziemy liczne produkty przeznaczone nie tylko do zakładów chemicznych, ale również do kopalni (np. wentylatory EX przeciwwybuchowe). Zastosowanie takich rozwiązań to obecnie jedna ze skuteczniejszych metod.

Wysoka jakość wentylatorów

Kluczem do polepszenia warunków pracy są parametry oferowanych wentylatorów. Obecnie tworzy się je z materiałów odpornych na uszkodzenia, działanie wilgoci, odpornych także na wnikanie rdzy.

Previous ArticleNext Article