Turystyka

Atrakcje turystyczne Dominikany – co wybrać?

Atrakcje turystyczne Dominikany – co wybrać?

Kiedy przyjeżdżamy na Dominikanę, dostajemy zawrotu głowy – nie tylko z powodu wielości kolorów, zapachów, doznań. Kiedy otwieramy przewodnik turystyczny, okazuje się, że Dominikana proponuje nam tak wiele rozrywek i atrakcji różnego rodzaju, że nie wiadomo zupełnie, co wybrać.

Dla lubiących naturę

Miłośnicy kontaktu z przyrodą będą zachwyceni. Przyrodnicze atrakcje turystyczne na Dominikanie są niezwykle bogate. Nurkowanie, podziwianie wynurzających się z wody wielorybów, pływanie z delfinami. Do tego możliwość kontaktu z egzotyczną, wielobarwną naturą: papugi, motyle, iguany, węże, pelikany, fregaty, ibisy. Można się tutaj poczuć jak w raju – oszałamiająco!

Palmy, wodospady i jaskinie

Palmy kokosowe, kawowce i kakaowce, drzewa chlebowe – w pobliżu widowiskowych wodospadów (np. najwyższy na Dominikanie El Limon). To atrakcja dla tych, którzy lubią otwarty, słoneczny, wielobarwny świat. Spadająca z hukiem ze skał woda paradoksalnie przynosi uspokojenie i orzeźwienie. Góry, chmury, woda – naprawdę można dostać prawdziwego zawrotu głowy! Przepiękne kompozycje stworzone przez sama Naturę.

Dla tych, którzy chcą poznać sedno rzeczy poleca się odwiedzanie jaskiń (np. jaskini Fun-Fun). Kilkukilometrowe, podziemne eskapady – to wyzwanie dla turystów lubiących przygody.

Dla lubiących spotkania

Osoby, które wyjeżdżają na wakacje nie tylko po to, żeby odpoczywać, ale żeby poznawać nowych ludzi, zachwycą się Dominikaną. Można wraz z przewodnikiem odwiedzić tradycyjny targ dominikański, ranczo lub plantacje trzciny cukrowej.

Previous ArticleNext Article