Dom i Wnętrze

Śpij wygodnie – wybierz odpowiedni materac!

Wybór konkretnego materaca to nie lada sztuka – w Polsce znajdziemy dziesiątki dostawców, oferujących nam różnorodne typy materacy. Które z nich okażą się odpowiednie dla nas i naszych bliskich? Na jakie parametry powinniśmy zwracać największa uwagę podczas kupna?

Piankowe, warstwowe, kieszeniowe…

Zasadniczo wyróżniamy kilka rodzajów materacy. Najpowszechniej znanym jest materac sprężynowy oraz piankowy. W przypadku tego pierwszego ze względu na technologię poszukuje się nowych rozwiązań – strzałem w dziesiątkę okazało się umieszczenie sprężyn w osobnych kieszeniach, aby zredukować odgłos stykającego się metalu. Zmieniono również konstrukcję – sprężyny nie są już łączone ze sobą, przez co uginanie się materaca ma miejsce wyłącznie w miejscu nacisku.
Materace piankowe uznawane są za jedne z powszechniejszych – cenione są przez swoją niską cenę, jednak należy pamiętać, że szybko się ugniatają i zbijają.
Ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystywanie materacy warstwowych – posiadają one różnorodne tworzywa wewnątrz, dopasowane do oczekiwań współczesnych kupujących.

Jakie tworzywa są wykorzystywane obecnie?

Współcześnie wiele mówi się o innowacyjności materiałów wykorzystywanych do produkcji materacy warstwowych. Wykorzystywane są naturalne włókna roślinne (włókna kokosowe, suszona trawa morska) w celu wyeliminowanie ryzyka gromadzenia się wilgoci. Producenci cenią sobie również wełnę owczą, która doskonale izoluje od chłodu i pozwala na zachowanie ciepła.
Źródło: Notodo.pl

Previous ArticleNext Article