Motoryzacja

Codzienna eksploatacja samochodu – o czym pamiętać?

Posiadanie samochodu kojarzone jest przede wszystkim z wygodą – tylko niewielka część właścicieli jest świadoma tego, że posiadanie auta to nie tylko lanie benzyny do baku, ale możliwość wystąpienia koniecznych napraw usterek czy przeglądów. Koszty posiadania samochodu są jeszcze wyższe, kiedy jako właściciele nie dbamy o auto. Zaniedbania związane z brakiem przeglądów, niewielkich napraw mogą sprawić, że auto szybko stanie się skarbonką bez dna! Jak dbać lepiej o własny samochód?

Regularne przeglądy nie tylko co roku

Z pewnością pierwszym ważnym zagadnieniem jest regularne odwiedzanie mechanika lub okręgowych stacji kontroli pojazdów. Doświadczeni mechanicy podpowiedzą, czy wszystkie układy działają prawidłowo. Do mechanika powinniśmy udać się również w sytuacji, kiedy samochód nie chodzi tak jak zazwyczaj, kiedy słyszymy niepokojące odgłosy spod maski czy podwozia.

Drugim istotnym aspektem jest regularne wymienianie płynów eksploatacyjnych, niezbędnych do tego, aby nasz samochód poprawie funkcjonował. Mowa tu głównie o oleju silnikowym, płynie do chłodnicy, ale również płynie do spryskiwaczy. Znajdziemy je na stacjach benzynowych lub w topowych sklepach motoryzacyjnych, jak np. eport2000.pl.

Previous ArticleNext Article