Ciekawe

7 alternatywnych pomysłów zastosowania drabiny

Drabina to pomocny sprzęt, gdy wykonujemy remont lub chcemy po prostu wkręcić żarówkę. Czy istnieją inne sposoby na jej wykorzystanie? Okazuje się, że tak! Poznaj 7 alternatywnych pomysłów zastosowania drabiny.

1. Reling w kuchni. Wystarczy podwiesić drabinę przy suficie na rozsądnej wysokości. Po szybkiej stylizacji (np. przemalowaniu) może ona posłużyć jako zawieszenie dla garnków, naczyń lub innych dowolnych sprzętów kuchennych.
2. Półka na książki. Przykręcona poziomo do ściany drabina okazuje się znakomitą półką na książki lub inne przedmioty. Szczeble wydzielają osobne przestrzenie dla książek, które mogą być przydatne w lepszym zagospodarowaniu miejsca.
3. Rozstawiona drabina to znakomita konstrukcja do wyeksponowania kwiatów. Na jej szczeblach ustawiamy doniczki z roślinami. W ten sposób powstaje zwarta, bujnie porośnięta bryła. Możemy ją ustawić w dowolnym miejscu, na przykład w pokoju, na balkonie lub w ogrodzie.
4. Wieszak na ubrania lub ręczniki. Stojąca drabina to doskonałe miejsce do zawieszenia ręczników lub ubrań. Powieszenie ich na szczeblach sprawi, że będą łatwo dostępne i nie ulegną niepotrzebnym zgnieceniom. W łazience zamiast banalnego wieszaka, możemy zamontować drabinę, która będzie podtrzymywać ręczniki. W pokoju zastąpi ona komodę lub szafę.
5. Płot. W ogrodzie drabina może posłużyć za płot. Jeżeli chcemy oddzielić niewielką przestrzeń lub mamy kilka drabin, jej pojedyncze skrzydło (położone poziomo) posłuży za niewielki płotek. Gdy obsadzimy ją dodatkowo roślinami, osiągniemy bardzo oryginalny efekt.
6. Zamiast choinki. Drabina może posłużyć także jako alternatywa dla tradycyjnej choinki. Zawieszenie na niej świątecznych ozdób i światełek może dać zaskakujący wynik. Będzie interesującą odskocznią od zwyczajnego zielonego drzewka.
7. Organizer grządek. W ogródku drabina położona na ziemi idealnie nadaje się do wydzielenia przestrzeni dla kolejnych grup roślin. Może oddzielać zarówno ozdobne kwiaty, jak i warzywa. Ten nietypowy pomysł wygląda w praktyce bardzo ciekawie.

Informacje pochodzą ze strony e-promag drabiny i rusztowania

Previous ArticleNext Article