Zdrowie i Uroda

Poprawa owalu twarzy – co warto wiedzieć o tym zabiegu? dr Karolina Kuśnierz – zabiegi w mieście Kraków

Nasza skóra każdego dnia jest narażona na działanie zanieczyszczeń, nieodpowiednio dobranych kosmetyków pełnych konserwantów, ale również grawitacji. Wraz z upływającym czasem coraz bardziej widoczne stają się pierwsze zmarszczki, także zmiana kolorytu skóry – staje się ona szara, nieco obwisła, zatraca swój kontur. Problem te pogłębia się również w wyniku braku odpowiedniego nawilżenia skóry.

Wewnątrz naszej skóry znajdują się liczne włókna kolagenowe oraz kwas hialuronowy – związki te odpowiadają za otrzymanie odpowiedniej ilości wody w skórze. Wraz z wiekiem ich ilość zmniejsza się, przez co również nasza skóra jest znacznie gorzej nawodniona. Brak wody wpływa na jej wygląd i właściwości – staje się mniej elastyczna, sprężysta. Brak nawilżenia jest widoczny również w postaci zmarszczek.
Czy istnieje metoda na przywrócenie naszej twarzy pięknego wyglądu? Tak – pomoże w tym poprawa owalu twarzy, zabieg medycyny estetycznej. Na czym polega? Czy jest bolesny? Jak długo utrzymują się efekty?

Poprawa owalu twarzy – skuteczna poprawa naszego wyglądu

Zabieg poprawy owalu twarzy polega na uzupełnieniu ilości kwasu hialuronowego w naszej skórze, poprzez jego delikatne wstrzykiwanie w wybrane punkty na twarzy. Doświadczony lekarz precyzyjnie określa miejsca, gdzie znaleźć ma się kwas, a po wstrzyknięciu dodatkowo subtelnie rozmasowuje go, aby rozłożył się on równomiernie i dawał naturalny efekt. O ilości podawanego wypełniacza decyduje lekarz. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Tuż po samym zabiegu skóra może być nieznacznie opuchnięta, jednak efekt ten znika po upływie 48 godzin.
Zmiany widać od razu po zabiegu – skóra jest wyraźnie naprężona, pełniejsza, owal twarzy znowu staje się bardziej wyostrzony i młodzieńczy.

Efekty zabiegu utrzymują się przez 9-12 miesięcy. Po tym okresie kwas hialuronowy jest całkowicie usuwany przez organizm. Sam zabieg z powodzeniem można powtórzyć. Co ważne: kolejne zabiegi wykorzystają nieco mniejszą dawkę kwasu.

dr Karolina Kuśnierz – medycyna estetyczna w mieście Kraków

Zapraszam do mojego gabinetu Dental4You w mieście Kraków na zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego – karolinakusnierz.pl

Previous ArticleNext Article