Turystyka

Jesień w Tatrach

Jesień to najlepsza pora na to, aby odwiedzić polskie Tatry. We wrześniu i nawet w październiku nie ma tam już tylu turystów, jednak pogoda nadal sprzyja spacerom i podbijaniu szczytów. Co warto wiedzieć o wypoczynku w Tatrach jesienią? Gdzie się zatrzymać?

Spacery dolinami i inne atrakcje

Jesień w Tatrach to przede wszystkim wrażenia wzrokowe – ciągnące się po horyzont lasy mienią się licznymi kolorami, przez co z pewnością każdy spacer będzie niezapomnianym przeżyciem. Warto dodać, że w Tatrach nie brakuje miejsc dla osób ceniących cisze i spokój, niekoniecznie nastawionych na zdobywanie szczytów. Wystarczy spacer Doliną Kościeliską czy Chochołowską, aby przekonać się o niewątpliwych urokach tego regionu.
Pobyt na Podhalu to również szansa na zapoznanie się z tutejszą przyrodą, której próżno szukać w innych częściach kraju. Być może uda nam się nawet spotkać sarnę lub jelenia?
Szukając miejsca noclegowego na Podhalu zazwyczaj turyści kierują się do Zakopanego. Miasto to, pomimo niewątpliwych uroków, może się jednak okazać uciążliwe dla osób poszukujących ciszy i spokoju. Zamiast niego warto wybrać inną lokalizację, np. piękną Bukowinę, gdzie nie brak licznych miejsc noclegowych, karczm, restauracji, sklepów czy ścieżek pieszych, idealnych do wielogodzinnych spacerów.

Sprawdź ofertę najlepszych noclegów w Bukowinie – bukowina noclegi z wyżywieniem.

Previous ArticleNext Article