Dom i Wnętrze

Farba, która daje dobry efekt na lata

Remont domu wiąże się z wieloma wyrzeczeniem i niedogodnościami. Trzeba , opróżnić meble, skrobać ściany, a po skończonych pracach przez wiele godzin sprzątać. Najgorsze jest jednak to, że za jakieś dwa lata trzeba będzie to powtarzać. Są jednak sposoby, by cieszyć się ze schludnego wnętrza znacznie dłużej.

Postaw na farby nowej generacji

Jednym ze sposobów na to, by przez dłuższy czas utrzymać efekty prac jest kupno dobrych materiałów. Farby Śnieżka to klasa sama w sobie i to w dosłownym znaczeniu. Produkty sygnowane tą marką nie tylko dobrze się rozprowadza i szybko maluje ściany, ale również uzyskuje się efekt na lata. Jednym słowem nie trzeba powtarzać remontu co kilka sezonów, jak robiły to niegdyś nasze babcie. Farby Śnieżka doskonale kryją powierzchnię, a ich zaletą jest możliwość czyszczenia.

To pozwala utrzymać je w dobrym stanie przez bardzo długi czas. W przypadku zwykłych farb emulsyjnych jakiekolwiek zabrudzenie bywają trudne do usunięcia. Można wprawdzie użyć wilgotnej szmatki, ale będzie to widoczne. Wraz z uporczywą plamą zejdzie też pigment. Jeśli więc zdecydujemy się na takie produkty, dobrze to przemyślmy i nie wybierajmy rzeczy, które będą mało skuteczne. W ten sposób efekt okaże się naprawdę marny. Niestety, wielu z nas kupuje artykuły malarskie z niższej półki, bo są tańsze.

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest na starcie zapłacić nieco więcej, ale z drugiej strony cieszyć się z zakupów i nie malować ścian tak często. Farby Śnieżka zachowują kolor na lata i to dosłownie. Raz pomalowana ściana nie wymaga specjalnych ingerencji. To powoduje, że zainteresowanie takimi produktami stale wzrasta. Co więcej w przypadku pojawiających się plam można się ich w łatwy sposób pozbyć. Dotyczy to szczególnie rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami, które mają tendencję do tego, by ściany były brudniejsze niż wcześniej.

Zamiast remontu, gruntowne porządki

Żeby utrzymać ściany w dobrym stanie, nie trzeba remontować ich co kilka sezonów. Należy tylko raz użyć dobrej farby. To wystarczy, by osiągnąć zamierzony cel. To bardzo ważne. Tylko w ten sposób można osiągnąć spektakularny efekt. Zamiast co kilka lat malować pokój, wystarczy raz na kilka miesięcy go umyć. Można to zrobić podczas przedświątecznych porządków. Większość gospodyń domowych, nawet tych bardzo zabieganych, znajduje czas, by wyczyścić mieszkanie.

To moment, w którym myją okna, piorą dywany, robią porządek w szafach. Ten czas można przeznaczyć też na wymycie ścian. Nie trzeba ich szorować. Wystarczy przetrzeć je na mokro. Efekt, jaki w ten sposób osiągniemy będzie naprawdę porażający. Bez dużego wysiłku dom będzie wyglądał jak po gruntownym remoncie. Zaletą farb nowej generacji jest tez fakt, że nie tracą one swoich kolorów i stale dobrze się prezentują. Wyglądają niemal doskonale pomimo upływu lat. Z tego właśnie powodu po farby Śnieżka sięga coraz więcej osób. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Ludzie wolą wydać więcej, ale z drugiej strony mieć czysty i zadbany pokój na lata.

Tego typu produkty mają szeroki wachlarz kolorystyczny. Czasami bardzo ciężko się na coś zdecydować. Dobrze jest jednak poświęcić na to chwilę i nie podejmować decyzji zbyt pochopnie Warto przejrzeć czasopisma związane z wystrojem wnętrz lub poszukać inspiracji w internecie. Dzięki temu poznamy ciekawe aranżację, które z powodzeniem będzie można wykorzystać u siebie. Obecnie odchodzi się os stonowanych i bezpiecznych barw. Tak duży wybór daje ogromne możliwości. Wiele osób maluje pomieszczenie dwoma różnymi, często kontrastującymi ze sobą, odcieniami.

Previous ArticleNext Article