Technologia

Fenomenalny pad dla gracza

Fenomenalny pad dla gracza

Preferencje związane z doborem konkretnych kontrolerów do gier różnią się znacznie, co staje się jasne, gdy choćby pobieżnie przeanalizujemy dostępne systemy do elektronicznej rozrywki. Szczególnie rzuca się w oczy rola pada dla graczy, który nawet w zestawach PC zaczyna grać pierwsze skrzypce.

Czego potrzebuje pad, aby można było określić go mianem fenomenalnego akcesorium? Przede wszystkim jego kształty nie mogą męczyć rąk w stopniu odczuwalnym. Po obu bokach powinien być wydłużony, aby móc dobrze chwycić go w dłoniach. Pierwszoplanową właściwością jest grubość konstrukcji. Zbyt gruby lub chudy pad dla gracza będzie przyczynkiem do boleści w okolicach kciuka. Dłonie będą leżały na nim zbyt skurczone lub naciągnięte. Oba te stany mają negatywny wpływ na mięśnie. Producenci sprzętu do gier są tego w pełni świadomi, stąd większość oferowanych padów gwarantuje dosyć wyważone rozmiary. Uważajcie na dzikie eksperymenty młodych firm. Czasami przesadzają one z eksperymentowaniem, a ich pady przybierają formy nie mające nic wspólnego z powszechnie rozumianą wygodą. Jeśli liczycie na dojrzałe konstrukcje, zainteresuje was sklep z padami Gamera.pl.

Drugim istotnym aspektem budowy pada dla gracza jest rozmieszczenie przycisków. Ich obsługa musi być możliwa bez przesuwania całych dłoni. Dotyczy to nie tylko standardowych przycisków, ale również spustów używanych w wyścigach oraz grach prezentowanych z perspektywy pierwszej osoby. Przycisków nie może być zbyt mało. Najlepiej jeśli do każdego indywidualnie właściciel pada może przydzielić priorytetowe czynności. Wersje dla konsol powinny udostępniać specyficzne przyciski pozwalające przejść do panelu sterowania, które odnajdziecie zwykle w centralnej części oficjalnych kontrolerów od Microsoft i Sony. Największa liczba przycisków jest niezbędna do gier z gatunku RPG. Dla nich konstruowane są też odrębne modele padów dla graczy.

Dla wielu ludzi pad stał się nieodzownym narzędziem do gier. Oczywiście istnieje pewna grupa odbiorców, którzy nigdy się do niego nie przekonają i pozostaną wierni klawiaturze. Mimo tego, jego znaczenie dla graczy będzie w kolejnych latach wzrastać. Wiąże się to z tym, że gracze coraz chętniej porzucają komputery na rzecz konsol, a te nie oferują możliwości efektywnego korzystania z innych typów kontrolerów.

 

Previous ArticleNext Article
lpo.pl https://antekwpodrozy.pl/455-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-na-czas-podrozy orzwnetrze.com.pl