Dom i Wnętrze

Ile kosztuje dom z drewna i jak długo się go buduje?

Ile kosztuje dom z drewna i jak długo się go buduje?

Domy drewniane znamy przede wszystkim ze skandynawskich filmów czy książek – kojarzone są z naturą i ogniem trzaskającym w kominku wewnątrz. Czy w Polsce ten rodzaj budownictwa się sprawdzi? Zdecydowanie tak – widać to po ilości realizacji w każdym województwie. Co sprawia, że domy drewniane są tak atrakcyjne dla Polaków? Warto przyjrzeć się im z bliska!

Domy drewniane na każdą kieszeń

Do niedawna wybudowanie domu kojarzone było z koniecznością zaciągnięcia olbrzymiego kredytu. Faktem jest także to, że budowa domu murowanego pochłaniała nie tylko nasze pieniądze, ale i czas – bo trwała latami. Dzisiaj ta sytuacja się zmieniła – dom drewniany możemy wznieść w zaledwie kilka miesięcy. Jak to możliwe?

Dom z drewna, jak nazwa wskazuje, wykorzystuje bele drewniane jako główny element stelażu domu. Zastosowanie tego tworzywa sprawia, że nie ma konieczności zwracania uwagi na pogodę. Dom taki może być budowany bez względu na porę roku, a jedynym elementem, który musi wyschnąć, są oczywiście fundamenty.
Do rozpoczęcia budowy niezbędny jest odpowiedni projekt – te dostarczą nam sami wykonawcy. Jedną z topowych polskich firm tworzących projekty i budujących domy drewniane jest . Same projekty zakładają wiele przestrzeni wewnątrz budynku oraz możliwość wpuszczenia jak największej ilości naturalnego światła. Większość oferowanych projektów to domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza lub też domy piętrowe.

Czas trwania budowy i koszty

Koszty wybudowania domu drewnianego są znacznie niższe niż w przypadku domów murowanych. Szacuje się, że różnica ta może wynosić nawet do 35%! Sama budowa trwa kilka miesięcy – w zależności od tego, czy budynek ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim. Dom drewniany może zostać również kompleksowo wykończony od wewnątrz przez wykonawcę.

Previous ArticleNext Article