Dom i Wnętrze

Kiedy liczy się elegancja

Kiedy liczy się elegancja

Czym jest tak naprawdę elegancja? Rodzajem kompozycji, ale też pewna aurą – trudną do uchwycenia. Eleganckie przecież są przedmioty, miejsca, ale też kreacje modowe, a także osoby czy nawet sposób poruszania. Wydaje się, że elegancja to rodzaj ponadczasowego piękna, które wnosimy do świata i które w świecie odkrywamy. Również nasze wnętrza mogą stać się obszarem ukazywania tego, co eleganckie. Czyli jakie? Niezwykłe, ale stonowane. Dogłębnie przemyślane.

Wytworne, harmonijne, urzekające

Eleganckie wnętrze jest wytworne, harmonijne, urzekające. Pełne blasku, który trudno wyrazić słowami, ale który po prostu odczuwamy, przebywając w danym salonie czy w sypialni. Elegancja wnętrzarska to jakby suma pewnych doznań, które stają się naszym udziałem, kiedy znajdujemy się w wytwornym pomieszczeniu. Co je tworzy i wywołuje?

Po pierwsze szlachetne przedmioty

Eleganckie aranżacje potrzebują wyjątkowych przedmiotów. Wręcz – tych doskonałych, charakteryzujących się ponadczasowym pięknem, jak krzesła tapicerowane, duże stoły, dekoracyjne sofy, meble z litego drewna, szafki z frezowanymi frontami, głębokie fotele pokojowe.

Na czym polega elegancja przedmiotu?

Przedmiot określamy jako elegancki jest idealnym połączeniem treści i formy, koloru i kształtu. Ważny jest także materiał, z którego został wykonany oraz samo wykończenie. Pewna staranność przejawiająca się w rzeczy.

Po drugie kompozycja

Jeśli chcemy stworzyć eleganckie wnętrze, musimy pamiętać nie tylko o zgromadzeniu pięknych przedmiotów, ale także o odpowiednim ich skomponowaniu. Takim, które odbywa się na zasadzie harmonii i stylistycznego dopasowania wszystkich elementów. Olśniewające piękno wcale nie musi być dziwne, żeby poruszało naszą wyobraźnię i sprawiało estetyczną przyjemność.

Previous ArticleNext Article