Dom i Wnętrze

Kuchnia z wyspą – wady i zalety

Kuchnie z wyspą to trend, który od dawna króluje w modnych aranżacjach. Większość z nas rezygnuje z dużego stołu na rzecz zgrabnej wyspy, która dodaje projektowi nowoczesnego wyrazu. Czy na pewno wyspa sprawdzi się w każdym pomieszczeniu? Sprawdź, jakie wady i zalety posiada to rozwiązanie i gdzie warto go zastosować.

Do każdego mieszkania?

Niestety, marzenie posiadania efektownej wyspy często eliminuje jedna, ale jakże istotna kwestia – metraż. Kuchnie z wyspą prezentują się ładnie tylko na dużych powierzchniach. Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości wolnej przestrzeni, lepiej zrezygnuj z planów zamontowania wyspy. W przeciwnym razie, zamiast designerskiego efektu, uzyskasz uczucie przytłoczenia. Ponadto, wyspa kuchenna umiejscowiona jest przeważnie w centralnej części pomieszczenia, przez co może krępować i ograniczać swobodę ruchów podczas gotowania. Warto pamiętać, że wyspy są domeną raczej otwartych kuchni, co wiąże się z koniecznością utrzymywania jej w nieskazitelnym porządku. Zlewozmywak, napełniony brudnymi talerzami na widoku gości siedzących na kanapie w salonie połączonym z kuchnią, może być źródłem dużego dyskomfortu.

Designerskie rozwiązanie

Jedną z największych zalet wyspy kuchennej jest jej atrakcyjny wygląd. Duża wyspa z solidnym, masywnym blatem, wokół hokery industrialne i kilka doniczek ze świeżymi ziołami są prawdziwą ozdobą kuchni. Wyspa kuchenna uatrakcyjnia przestrzeń i daje dodatkowe miejsce do pracy. Dostępna z każdej strony, umożliwia wspólne gotowanie z bliskimi, przez co codzienne czynnością stają się przyjemnością. Duża część wysp posiada wbudowane szafki, dzięki czemu wszystkie akcesoria kuchenne są poukładane i posortowane.

 

Previous ArticleNext Article