Turystyka

Pobyt w górach dla całej rodziny

Pobyt w górach to możliwość odetchnięcia pełną piersią świeżym, górskim powietrzem – to jeden z głównych powodów, dla których tak często wyjeżdżamy do górskich miejscowości. W Polsce nie brakuje pięknych pasm górskich: Beskid Mały, Niski, Bieszczady, Pieniny, Gorce. To jednak Tatry i Podhale stanowią jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez Polaków. Gdzie warto się zatrzymać na Podhalu? Co warto zwiedzić?

Co robić w Zakopanem?

Podhale nierozłącznie kojarzone jest z Zakopanem, zwanym również zimową stolicą Polski. Zakopane cenione jest przez turystów przede wszystkim za bogatą bazę turystyczną oraz liczne karczmy, kawiarnie. Będąc w Zakopanem nie sposób wybrać się kolejkami na Kasprowy Wierch czy na Gubałówkę. Osoby aktywne z pewnością powinny zaplanować trekking dopasowany do ich możliwości fizycznych: do doliny Kościeliskiej czy Chochołowskiej, lub dalej, w góry.
W Zakopanem organizowane są również często imprezy plenerowe. To spora gratka dla miłośników muzyki!
Jeśli jednak nie jesteśmy fanami dużych tłumów warto wybrać mniejszą miejscowość, np. Bukowinę Tatrzańską.
Bukowina oferuje turystom bardziej kameralny klimat, wiele niewielkich pensjonatów i apartamentów do wynajęcia. Samo miasto słynie z dużej ilości wyciągów narciarskich oraz term, które przyciągają gości również zza granicy.
Znajdź nocleg w Bukowinie już teraz – willamajerczyk.com.

Previous ArticleNext Article