Dom i Wnętrze

Skorzystaj z sauny we własnym ogrodzie!

Spędzanie czasu w ogrodzie to świetny pomysł, szczególnie podczas ciepłych, letnich dni. Co natomiast robić zimą? Okazuje się, że nasze ogrody również zimą mogą czarować i zachęcać do spędzania w nich czasu. Najlepszy pomysł na to, jak spędzać czas w ogrodzie pochodzi z dalekiej Skandynawii. Mowa tu oczywiście o saunach w ogrodzie. Czy w Polsce taka inwestycja jest możliwa? Czy sauna będzie dobrym rozwiązaniem dla nas?
Sauny nie musimy budować od zera – obecnie kilku topowych producentów mebli ogrodowych i innych rozwiązań outdoorowych proponuje nam sauny-domki. Takie niewielkie konstrukcje są praktycznie gotowe do użycia – konieczne jest jedynie znalezienie na nie miejsca w naszym ogrodzie.
Domki saumy tworzone są z myślą o 4-6 użytkownikach – pamiętajmy, że pierwotnie sauny były miejscami nie tylko służącymi naszemu zdrowiu, ale również temu, aby móc spotkać się w gronie znajomych, porozmawiać z nimi, wymienić poglądy polityczne, kulturalne.
Sauna to oczywiście wiele korzyści związanych z naszym samopoczuciem – przebywanie w niej poprawia ukrwienie skóry, krążenie limfy, pozwala na pozbycie się toksycznych związków. Korzystanie z sauny powinno być zakończone nacieraniem się śniegiem lub też wskoczeniem do balii zimnej wody – wtedy również poprawiana jest odporność naszego organizmu!

Jak wygląda domek sauna?

Domki sauny tworzone są z naturalnego drewna (najczęściej sosnowego), odpowiednio impregnowanego i składanego w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą szczelność wewnątrz. Zarówno drzwi, jak i niewielkie okienko w ścianie, są odpowiednio zabezpieczone przed wpuszczaniem chłodnych powiewów wiatru, które mogłyby obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczenia.
Osoby korzystające z domku sauny wygodnie usiądą na ławeczkach, wykonanych z tego samego drewna co ściany. Piec na kamienie jest zabezpieczony przed przypadkowym poparzeniem się. Źródło: gardenspace.pl.

Previous ArticleNext Article