Turystyka

Polskie miejscowości, które warto odwiedzić w wakacje

Bardzo często doceniamy zagraniczne miejscowości zapominając, o tym jaki urok ma nasz kraj. Oferuje nam przeróżne okoliczności przyrody, bogatą historię oraz ciekawą rozrywkę. Wystarczy tylko zainteresować się nim bardziej dogłębnie. Takie miasta jak Świnoujście, Bielsko-Biała, czy chociażby stolica, czyli Warszawa są warte odwiedzenia. Do tego odwiedziny takich miast to doskonały pomysł na weekendowy wyjazd. Zdążymy poznać nieco miasto, coś pozwiedzać, zjeść coś dobrego i naładowani pozytywną energią wrócić do domu.

Świnoujście

Fraza noclegi Świnoujście jest niezwykle popularna. Czy jest się czemu dziwić? Według nas nie! Świnoujście to miejsce słynące z zabytków, które ucieszą zarówno wielbicieli starych kościołów, militariów, a także ornitologów amatorów. Do tego Świnoujście zapewnia nam piękne okoliczności przyrody. Jego lokalizacja jest na tyle dobra, że możemy także z radością pozwiedzać jego okolice. Nie da się ukryć, że Świnoujście jest na tyle ciekawym miejscem, że sprawdzi się nawet na dłuższy wyjazd. Dlatego warto przed wyjazdem weekendowym, czy tym dłuższym wakacyjnym sprawdzić noclegi świnoujście. Pamiętajmy, że im wcześniej wybierzemy nocleg w Świnoujściu tym lepiej- latem jest to miejsce niezwykle popularne.

Bielsko- Biała

To zupełnie inny kierunek, niż Świnoujście. Jest to idealne miejsce na weekendowy wypad. Bielsko- Biała oferuje niezwykłe widoki gór, piękne okoliczności przyrody, jak i niezwykle pyszne smaki oferowane na jej zabytkowej starówce. W Bielsko-Białej odnajdą się osoby, które uwielbiają chodzić po górach, jak i te, które tę przygodę dopiero zaczynają. Istnieje wiele szlaków, które będą adekwatne do pierwszych górskich wypraw. Z pewnością warto wybrać się na Szyndzielnię. Do tego w Bielsko-Białej rozrywkę znajdą wielbiciele motoryzacji- to tutaj znajduje się muzeum fiata. Bielsko- Biała słynie także ze studia filmów rysunkowych Semafor, które stworzyło takie kultowe postacie jak: Bolek i Lolek, oraz Reksio.

Warszawa

Kto nie był w stolicy, ten natychmiast powinien to nadrobić. Warszawa to miasto tętniące życiem niezależnie od pory dnia i nocy. W Warszawie mamy także ogrom ciekawych miejsc do zwiedzania- nie da się ukryć- weekend to za mało, by zobaczyć chociaż ich małą część. Z pewnością warto odwiedzić Muzeum Żydów Polskich, czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Do tego, dla spragnionych wiedzy i lubiących naukę niezwykłą gratką będzie Centrum Nauki Kopernik. Zaręczamy, że spędzicie w nim wiele godzin i nie będziecie mieli ochoty wychodzić. Do tego miejsca możecie iść na cały dzień- i lepiej w ten sposób zaplanować swój czas.

Polska oferuje wiele ciekawych miejsc. Należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Możemy wybrać miejsce wycieczki zarówno według kryteriów takich jak lokalizacja, zabytki, ciekawe muzea, a nawet na podstawie słynnych mieszkańców. Ważne jest, by nie odrzucać naszego kraju nawet go dobrze nie znając. Warto najpierw poznać ziemię ojczystą, a potem każdą inną europejską stolicę, bo inaczej wyjdzie jak w porzekadle- swojego nie znacie, a cudze chwalicie.

Previous ArticleNext Article