Dom i Wnętrze

Posadzki samopoziomujące

Wylewki samopoziomujące charakteryzują się tym, że wyrównują podłoże, a także mogą je podnieść. Posadzka samopoziomująca znajduje zastosowanie w różnych pomieszczeniach, nie tylko w domach, ale także w sklepach, biurach, halach targowych… To dosyć innowacyjne rozwiązanie stosowane w nowym budownictwie.

Wylewki cementowe

Wylewki cementowe to rodzaj wylewek, które są wzbogacone o stabilne włókna i dodatki. Są dosyć kosztownym rozwiązaniem, jednak mają dobrą jakość. To bardzo mocny rodzaj wylewki, który można użyć także na zewnątrz. Cechują się bardzo dobrą wytrzymałością na trudne warunki, mrozy, upały, i inne obciążenia. Szybkowiążąca odmiana wylewki cementowej pozwala na szybkie ułożenie posadzki, już nawet po trzech dniach od wylania. Rozprowadzanie produktu odbywa się pasami, na końcu wymagane jest odpowietrzenie produktu specjalnym wałkiem. W przypadku trudnego podłoża, czasami niezbędne jest użycie siatki stalowej lub z włókna szklanego, co jest dodatkowo czasochłonnym zajęciem. Tutaj trzeba zastosować grubowarstwowe wylanie, które będzie dosyć kosztowne.

Wylewki anhydrytowe

Wylewki anhydrytowe to kolejny rodzaj wylewki samopoziomującej. Są wytwarzane z odmiany gipsu (odwodnionej). Można z nich uzyskać podkład gruby oraz cienki. Cechują się wytrzymałością mechaniczną i dokładnym wyrównaniem podłoża. To dosyć tani produkt, stosowany zazwyczaj w mieszkaniach – jest odporny na wysokie temperatury. Zastosowanie wylewki tego typu jest dosyć łatwe i szybkie – jej masa jest lekka i dosyć szybko wiążąca. Ich wadą jest to, że nie mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza na zewnątrz.

Wylewka samopoziomująca Atlas

Wylewka samopoziomująca atlas to gwarancja dobrej ceny i jakości. Bardzo dobrze wyrównuje powierzchnię, a także ją podnosi. Można ją użyć pod każdy rodzaj posadzki, co jest plusem. Gwarantuje wytrzymałość oraz ochronę przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak wysoka lub niska temperatura. Doskonała rozlewność jest dodatkowym atutem, można ją szybko i łatwo zaaplikować.

Jak widać, posadzka samopoziomująca to nowoczesne rozwiązanie, które wyrównuje podłoża i nadaje się w każdego rodzaju pomieszczeniu, a nawet na zewnątrz. Ważne jest, aby wybrać najbardziej odpowiedni rodzaj wylewki, który zapewni wytrzymałość i trwałość. Warto poprosić sprzedawcę o pomoc w wyborze tego produktu.

Previous ArticleNext Article