Motoryzacja

Samochód – jak powinien dbać o niego właściciel?

Kupno nowego samochodu to z pewnością spore wydarzenie dla każdego posiada prawa jazdy. Nowy samochód z pewnością jest powodem do dumy. Musimy jednak pamiętać, że jako właściciele ciąży na nas wiele obowiązków związanych z nowym nabytkiem. O czym musimy pamiętać?

Z pewnością pierwszym krokiem jest zarejestrowanie samochodu i złożenie wniosku o nowe tablice rejestracyjne zgodne z naszym miejscem zamieszkania. Na dalszym planie czekają na nas badania okresowe, dopuszczające samochód do jazdy po drodze.
Jako właściciel samochodu musimy dbać przede wszystkim o jego dobry stan techniczny – wszelkie usterki podnoszące ryzyko wypadku czy utraty kontroli nad samochodem powinny być zgłaszane do mechanika lub naprawiane w miarę możliwości samodzielnie. Zgodnie z polskim prawem drogowym to właściciel odpowiada za stan techniczny samochodu. Jeśli zostaniemy skontrolowani przez policję i uznają oni, że samochód nie spełnia norm drogowych, musimy ponieść koszty napraw, mandat i również koszt lawety!

Podstawowe obowiązki

Do naszych podstawowych obowiązków należy przede wszystkim sprawdzanie poziomu płynów eksploatacyjnych, wymiana opon na letnie/zimowe, regularne zgłaszanie się na przeglądy samochodu, płacenie obowiązkowego ubezpieczenia. Niezbędne płyny i oleje zaoferuje nam sklep internetowy eport2000.pl.

Previous ArticleNext Article
https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ uh-wetsch.org https://auto-dzban.pl/wyroznione-prawa/kalkulator-ubezpieczen-oc-jak-latwo-i-szybko-obliczyc-koszt-swojego-ubezpieczenia/