Dom i Wnętrze

Kupujemy szafę – co warto o nich wiedzieć?

Szafy to meble uniwersalne, które doskonale sprawdzają się w większości pomieszczeń w domach czy mieszkaniach. Obecnie producenci oferują ich tak różnorodne rodzaje, że bez trudu każdy z nas znajdzie model, który w pełni spełnia nasze oczekiwania. Co warto wiedzieć przed zakupem? Jakie modele cieszą się największym zainteresowaniem? Oto kilka wskazówek dla kupujących!

Podstawą w kupnie szafy jest to, aby określić w jakim pomieszczeniu będzie ona stała i jakie funkcje ma spełniać. Oczywistym jest, że w szafie znajdzie się miejsce na odzież wierzchnią oraz ubrania przechowywane na półkach. Wiele osób wykorzystuje jednak szafy również do przechowywania obuwia czy innych przedmiotów: dodatków, biżuterii. Im więcej potrzebujemy przestrzeni, tym bardziej wielofunkcyjna powinna być wybrana przez nas szafa.
Drugim ważnym parametrem są jej rozmiary – każdy z nas chętnie kupo szafę pojemną, jednak nasze mieszkania nie są z gumy. Model szafy musi zostać dobrany w taki sposób, aby mebel idealnie mieścił się w wybranym przez nas miejscu, nie utrudniał poruszania się czy też nie zmniejszał optycznie pomieszczenia.

Lite drewno czy płyty meblowe?

Szafy tworzone są najczęściej z płyt meblowych lub litego drewna – materiały te różnią się od siebie zasadniczo! Lite drewno jest niezwykle odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie czy zarysowania. Jest ono również bardzo gęste, przez co posiada wysoką wagę. W przypadku płyt meblowych są one znacznie lżejsze, jednak znacznie mniej odporne na uszkodzenia niż klasyczne drewno. Materiały te różnią się również ceną!
Konkretne szafy możemy wybierać do sypialni, pokojów dziennych, pokojów dziecięcych a nawet przedpokojów czy też łazienek. W ofercie topowych producentów znajdziemy meble w szerokiej palecie barw oraz z możliwością samodzielnego rozplanowania ułożenia półek, długości drążka do wieszania wieszaków.
Dowiedz się więcej: szafy warszawa 24.

Previous ArticleNext Article