Biznes

Wpływ mebli biurowych na komfort pracy

Na komfort pracy składają się nie tylko przyjazne stosunki z szefem i innymi pracownikami. Bardzo ważne są odpowiednie meble biurowe, a w szczególności fotele biurowe.

Ból pleców nie pomaga w pracy

Chroniczny ból pleców, może wynikać z nieprawidłowej pozycji podczas pracy. Utrzymanie właściwej pozycji siedzącej nie jest zawsze proste, szczególnie kiedy pracownik wyposażony jest w nieodpowiedni fotel. Fotele obrotowe to ważne meble biurowe, które powinny być jak najlepszej jakości. W fotelach bardzo ważna jest możliwość regulacji zarówno wysokości siedziska, jak i wysokości i kąta nachylenia oparcia. Fotel powinien naturalnie dopasować się do kształty kręgosłupa, a odpowiednie profilowanie powinno zapewniać podparcie w tych miejscach, w których jest najbardziej ono potrzebne. Regulacja poszczególnych elementów foteli rozszerza zakres stosowania i pozwala na dostosowanie fotela do kształtów ciała ludzi o różnym wzroście i budowie ciała. Dzięki temu fotele biurowe są meblami uniwersalnymi.

Biurko najlepsze do pracy

W biurze ważne są nie tylko fotele obrotowe, ale także biurka. Ich powierzchnia powinna bez problemów mieścić wszystkie potrzebne do pracy elementy, takie jak komputer czy segregatory z dokumentami. Należy pamiętać o tym, aby odległość między klawiaturą a krawędzią biurka nie wynosiła mniej niż 10 cm. Pracownik musi bowiem mieć możliwość swobodnego oparcia rąk podczas pracy. Monitor musi się znajdować w odpowiedniej odległości od oczu, a jego podstawa musi umożliwiać obracanie i pochylanie monitora. Najlepiej zastosować uchwyt mocowany do biurka, dzięki temu można odzyskać do 30% jego powierzchni, zajmowanej przez podstawę.

Previous ArticleNext Article