Wraz z upływem czasu nasza skóra zmienia się – staje się mniej elastyczna, bardziej wiotka, podatna na uszkodzenia oraz na powstawanie zmarszczek. Proces ten rozpoczyna się ok. 25. roku życia – w tym czasie zaczynają zanikać włókna kolagenowe oraz zawarty w organizmie kwas hialuronowy. To właśnie te dwa składniki są najbardziej odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego napięcia i nawilżenia naszej skóry. Czy możliwe jest ich uzupełnienie? Tak – wszystko za sprawą medycyny estetycznej!
Co warto wiedzieć o zabiegach medycyny estetycznej?
Medycyna estetyczna oferuje szereg nieinwazyjnych zabiegów, których zadaniem jest przywrócenie naszej skórze elastyczności, jędrności, wypełnienie jej. Podczas zabiegów wykorzystywany jest kwas hialuronowy, wprowadzany punktowo pod skórę. Uzupełnienie tego składnika sprawia, że skóra staje się wyraźnie ujędrniona, a efekty widoczne są praktycznie już po zabiegu.
Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej zalicza się wypełnienie zmarszczek mimicznych, wypełnianie i konturowanie ust, odświeżanie konturu twarzy, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych. Efekty zabiegów medycyny estetycznej utrzymują się od 9 do 12 miesięcy – po tym czasie kwas hialuronowy jest całkowicie usuwany z organizmu, a sam zabieg można powtórzyć.
Czy zabiegi medycyny estetycznej bolą?
Czy zabiegi są bolesne? Zdecydowanie nie – przekonują specjaliści. Przed samym zabiegiem skóra znieczulana jest specjalistycznym kremem, przez co sam zabieg przebiega bezboleśnie. Przez 24 godziny po zabiegu może utrzymywać się niewielka opuchlizna, która jednak szybko znika.
Czytaj więcej: Stymogen Lips