Dom i Wnętrze

Trendy w oświetleniu domu

Odpowiednie meble, stylowe dodatki to nie wszystko – aby mieszkanie było komfortowe i przytulne w użytkowaniu potrzebne jest również odpowiednie oświetlenie. Światło odgrywa bardzo ważną rolę w wystroju wnętrz, dlatego warto dobrze rozplanować jego rozmieszczenie. Jaką są trendy w oświetleniu domu?

Ponadczasowe reflektory

Chociaż do niedawna reflektory traktowane były głównie, jako oświetlenie zewnętrzne, to dziś bardzo często można spotkać je w domach. Służą one między innymi do dokładnego doświetlania poszczególnych elementów lub stref w mieszkaniu. Idealnie sprawdzą się jako oświetlenie miejscowe, można je umieścić w salonie nad kominkiem, w kuchni nad stołem czy w łazience nad wanną albo kabiną prysznicową.

Żyrandole pokojowe

Lampy sufitowe są niezbędne w każdym pomieszczeniu, choć niekiedy rezygnuje się z takiego oświetlenia w sypialni, w końcu to miejsce, które ma sprzyjać zdrowemu snu i wypoczynkowi. Żyrandole pokojowe są dostępne w wielu wzorach, kształtach oraz wariantach kolorystycznych. Wybór jest tak duży, że bez większych problemów można dopasować lampy sklep do swoich potrzeb oraz wystroju wnętrza. Oczywiście żyrandole sklep nie muszą w 100% pasować do aranżacji pomieszczenia, ważne żeby miały choć jeden element wspólny. Niektórzy decydują się na oświetlenie bardzo dekoracyjne, od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się lampy sklep kryształowe, które doskonale komponują się z minimalistycznymi wnętrzami, po prostu przełamują koncepcję. Jeżeli pomieszczenie jest bardzo duże, warto zdecydować się na zastosowanie dwóch lamp wiszących.

Lampy podłogowe

Mało kto wyobraża sobie oglądanie telewizji, czytanie książki bez lampy podłogowej, to bardzo praktyczne oświetlenie, które sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Takie lampy warto zastosować zarówno w sypialni, jak i w salonie, dobrze sprawdzą się również w pokoju dziecięcym. Obecnie modne są lampy z wysięgnikiem, dzięki któremu można dokładnie doświetlić wybrany przez siebie punkt czy strefę. W sklepach z oświetleniem można spotkać stylowe lampy stojące na trzech drewnianych nogach, modele z szeroką, ciężką podstawą itp.

Bez względu na to, czy wybieramy żyrandole sklep, kinkiety, czy lampy podłogowe, pamiętajmy o żarówkach, które muszą mieć odpowiednie natężenie oraz moc. Najlepiej decydować się na takie, które będą dawały światło zbliżone do tego naturalnego, dzięki temu oczy nie będą się tak bardzo męczyć.

Previous ArticleNext Article
ssies.pl avat-bahar.com -renoma.pl