Dom i Wnętrze

Walka z bezsennością

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu. Zbyt krótki negatywnie wpływa na kondycję naszego ciała, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Nerwowość, zmęczenie, bóle pleców – to tylko nieliczne skutki uboczne. Na bezsenność oraz kłopoty z zasypianiem szczególnie cierpią osoby starsze. Wiele z nich zażywa tabletki nasenne. Przed podjęciem tego kroku, warto zastosować parę innych sposobów, które poprawią komfort oraz jakość naszego snu.

Otoczenie

Tuż przed snem warto zadbać o wywietrzenie pomieszczenia, ponieważ świeże pozwoli nam szybciej zasnąć. Kolejną istotną rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest godzina spożywania kolacji. Jeśli zjemy coś przed pójściem spać organizm rozpocznie proces trawienia, co może spowodować problemy z zaśnięciem. Kładąc się do łóżka nie warto włączać telewizora lub komputera- bowiem rozpraszają one uwagę. O wiele lepszym rozwiązanie jest zabranie do ręki książki lub gazety. Przyjęcie w łóżku wygodnej pozycji oraz przeczytanie kilku kartek na wielu z nas działa lepiej niż tabletki nasenne. Niewątpliwie aby przyjąć odpowiednią do snu pozycje koniecznym jest posiadanie wygodnego łóżka. Zdaniem większości użytkowników najbardziej komfortowe są łóżka drewniane.

Previous ArticleNext Article
https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ live url