Motoryzacja

Wpływ biznesu i turystyki na rozwój wypożyczalni samochodów

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Wydatek jednak bardzo szybko się zwraca, ponieważ po auta najczęściej zgłaszają się turyści, którzy podczas urlopu nie chcą być zależni od komunikacji zbiorowej i wybierają znacznie bardziej kosztowną opcję, jaką jest wypożyczenie samochodu.

Wynajem samochodów w naszym kraju jest jeszcze bardzo mało popularny. Bardzo często można usłyszeć, że na wypożyczenie samochodu pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa to biznes, który zaczął się na prawdę opłacać po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej i oraz po tym, jak granice wspólnoty zostały otwarte dla wszystkich mieszkańców. W związku z tym do naszego kraju zaczęło przyjeżdżać coraz więcej turystów, od tamtej pory turystyka stała się jednym z motorów napędowych tej branży. Pozytywny wpływ miało również pojawienie się w Polsce tanich linii lotniczych.

Drugim filarem z którego zyski czerpią wypożyczalnie, są klienci biznesowi. Korporacje wypożyczają samochody dla swoich pracowników, ale także dla gości z zagranicy, którzy prowadzą interesy w mieście. Wynajęcia auta to koszt niższy np. wynajęcie pracowniczych taksówek. Poza wynajmem krótkookresowym firmy korzystają również z tzw. średniookresowego wynajmu, który trwa kilka miesięcy.

Previous ArticleNext Article