Turystyka

Wycieczki do Bułgarii idealne dla osób w każdym wieku. Dlaczego warto?

Zmęczeni zimą, która może w tym roku nie jest sroga, ale na pewno nie przynosi dużo słońca, zaczynamy powoli planować wakacje. Coraz więcej osób szuka miejsc w Unii Europejskiej, aby bez paszportu, wygodnie spędzić wczasy i odpocząć od codziennego zgiełku. Właśnie dlatego do łask turystów polskich wraca Bułgaria.

Miejsce, które kiedyś Polacy odwiedzali tłumnie

Bułgaria to państwo, które w latach 70. i 80. ubiegłego wieku było bardzo chętnie odwiedzane przez naszych rodaków. Wszystko dlatego, że łatwo można było tam wyjechać, ze względu na panujący tam również komunizm. Było to pierwsze dostępne miejsce, gdzie można było poleżeć na czystej plaży, przy ciepłym morzu, a pogoda była prawie pewna. W końcu na zachód nie można było jechać więc odpadała Hiszpania, Włochy czy Portugalia, a nawet Grecja i Egipt. Dlatego Bułgaria, wraz z ówczesną Jugosławią, cieszyły się dużą popularnością. Ich blask przygasł, po 1989 roku. Obecnie, Bułgaria na nowo przeżywa rozkwit turystyki, tym bardziej, że nie odbiega od standardów dostępnych w innych turystycznych miejscowościach w Europie. Tym samym, wycieczki do Bułgarii stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród młodzieży, jak i rodzin z dziećmi czy seniorów. Dlatego biura podróży organizują tam wczasy oraz obozy.

Piękna pogoda, czyste morze i dobre ceny

Są trzy główne powody, dla których warto wybierać się na wycieczki do Bułgarii. Przede wszystkim w lecie jest tam wspaniała pogoda. Oczywiście, zdarzają się dni deszczowe, jak wszędzie, ale na pewno będzie ciepło i będziemy mogli miło spędzić czas. Poza tym do pojechania do Słonecznych Piasków czy Złotego Brzegu zachęca również ciepłe morze, które jest bardzo czyste, a przy tym plaże są piaszczyste. Dla osób, które nie lubią brudnego Bałtyku to fantastyczna alternatywa. Ostatnim dużym plusem są bułgarskie ceny, które są relatywnie niskie, w porównaniu z innymi krajami turystycznymi. Dzięki obecności w Unii Europejskiej, nie potrzebujemy paszportu, aby tam pojechać. Co ważne, ci dla których wyjazd do Bułgarii kojarzy się z wieloma godzinami spędzonymi w samochodzie lub autokarze, jest świetna alternatywa, bowiem do Bułgarii, a dokładnie do Warny latają zarówno samoloty rejsowe, jak i czarterowe. Dzięki temu możemy być na miejscu szybko i wygodnie.

Previous ArticleNext Article