Turystyka

Zabawa na świeżym powietrzu – park linowy

Coraz więcej uwagi poświęcamy naszemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Wpływ na to ma przede wszystkim rosnąca ilość obowiązków służbowych i brak czasu na relaks. Lekarze podpowiadają, że chociażby godzina dziennie poświęcona na czytanie, spacer czy uprawianie sportu będzie miała kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jaką formę aktywności wybrać?

Jeśli zależy nam na tym, aby spędzać czas wspólnie z rodziną powinniśmy rozważyć wspólne spacery, przejażdżki rowerowe, pikniki. Coraz popularniejsze stają się w Polsce parki linowe, zakładane najczęściej na obrzeżach dużych lasów czy w gęstych parkach. Parki linowe to idealne rozwiązanie dla osób w każdym wieku – wystarczy jedynie mieć chęć i dobrą kondycję fizyczną. Jak skorzystać z ich oferty?

Bezpieczeństwo i dobra zabawa!

Podstawą jest odbycie krótkiego szkolenia z instruktorami, których zadaniem jest również zadbanie o nasze bezpieczeństwo podczas wypoczynku. Podczas szkolenia dowiemy się, jak działają uprzęże oraz jak poruszać się po kolejnych stacjach pomiędzy koronami drzew. Podczas zabawy jesteśmy asekurowani poprzez liny zabezpieczające oraz kaski na głowach. Zabawa może trwać nawet kilka godzin. Zazwyczaj organizatorzy zabawy oferują także niewielki bufet, w którym możemy zregenerować siły.
Dowiedź się więcej – park linowy w Jachrance koło Warszawy.

Previous ArticleNext Article