Turystyka

Wyjazd zagraniczny z biurem podróży – jak się przygotować?

Zagraniczne, egzotyczne wakacje stały się niezwykle przystępne cenowo dla Polaków. Wszystko za sprawą nastrojów politycznych na świecie, kolejnych zamachów terrorystycznych w znanych i cenionych kurortach (Egipt, Tunezja, Turcja). Niższe ceny zostały niejako wymuszone na touroperatorach – brak zainteresowania wycieczkami dotychczas uznawanymi na najpopularniejsze mógł narazić biura turystyczne na olbrzymie straty a nawet na wizję bankructwa!
Jakie kierunki są najchętniej wybierane? Co warto wiedzieć o wycieczkach oferowanych przez biura podróży? Oto kilka porad!

Egzotyka przede wszystkim

Do niedawna najpopularniejszymi kierunkami wycieczek w biurach podróży, wybieranymi przez Polaków były: Egipt, Tunezja, Maroko, Chorwacja, Bułgaria. Większość z nich była dostępna w przedziela cenowym nie przekraczającym 1200 zł za osobę za tydzień pobytu. Z pewnością taka cena była wyjątkowo atrakcyjna dla polskich turystów. Zwiększenie się zagrożenia terrorystycznego zmusiło Polaków do poszukiwania alternatywy. Okazało się, że spadające ceny egzotycznych wczasów były strzałem w dziesiątkę. Od roku-dwóch lat największym zainteresowaniem cieszą się wakacje na Seszelach, wakacje na Dominikanie, wczasy na Kubie. Egzotyczna wyspa w połączeniu ze wspaniałą pogodą sprawia, że każdy może wypoczywać tak, jak lubi: aktywnie lub też w cieniu palmy, na leżaku.

Co oferuje nam biuro podróży w cenie wyjazdu? Przede wszystkim są to przeloty oraz transfery z i na lotnisko. Dodatkowo w cenie wyjazdu znajdziemy zakwaterowanie w wybranym przez nas hotelu, wyżywienie w wybranej opcji, ubezpieczenie turystyczne, opiekę rezydenta czy pilota wycieczki. Dodatkowo podczas trwania wyjazdu możemy zdecydować się również na uczestnictwo w wyjazdach fakultatywnych – opłatę za nie uiszczamy wprost do kieszeni pracownika biura obecnego na miejscu.

Previous ArticleNext Article