Coraz częściej właściciele domów zastanawiają się, jak ulepszyć funkcjonowanie domu oraz sprawić, aby był on bardziej ekologiczny czy energooszczędny. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie zbiorników podziemnych, które mogą pełnić role zbiorników na wodę pitną, wodę deszczową czy też jako szambo. Producenci prześcigają się w pomysłach na wykorzystanie nowoczesnych materiałów, jak i na stworzenie produktu o parametrach odpowiadających najbardziej wymagającym klientom. Co warto wiedzieć o zbiornikach podziemnych?
Przede wszystkim jakość
Producent zbiorników podziemnych dba przede wszystkim o trwałość swoich produktów. Zbiorniki wykonywane są metodą rotomouldingu z wysokojakościowego polietylenu. Zazwyczaj ich barwa to biały. Zbiorniki tego typu nie posiadają spawów – oznacza to, że są całkowicie szczelne, a przechowywanie w nich wody jest świetnym pomysłem. Zbiorniki, pomimo swoich słusznych rozmiarów, są stosunkowo lekkie i posiadają dodatkowe uchwyty umożliwiające ich łatwe przenoszenie. Zbiorniki posiadają zazwyczaj dwa otwory, służące do odpływu i wpływu, jak również otwór rewizyjny.
Zbiorniki w służbie ekologii
Zbiorniki podziemne doskonale sprawdzają się jako pojemniki na deszczówkę. Wiele osób, szczególnie zafascynowanych ogrodnictwem, wykorzystuje deszczówkę do celów pielęgnacyjnych. Deszczówka doskonale sprawdza się również do wykorzystywania w pracach gospodarczych.
Zbiorniki mogą służyć jako dodatkowe zapasy wody pitnej – to doskonałe rozwiązanie przy domostwach ze studniami głębinowymi, kiedy w okresie dużej suszy studnie wysychają. Zbiorniki na wodę to również przydatna alternatywa, kiedy następuje awaria wodociągów. Zbiorniki podziemne są umieszczane w obrębie działki bez konieczności użycia wylewki betonowej.