Ciekawe

Oryginalne sposoby na spędzenie wieczoru andrzejkowego

Andrzejki mocno zakorzeniły się w naszej kulturze – to lubiane święto, które daje okazję do spotkań w gronie znajomych czy rodziny. Podczas andrzejek zazwyczaj siedzimy przy wspólnym stole i biesiadujemy. Wiele restauracji oraz kawiarni organizuje ten wieczór w formie zabawy, a goście mogą skorzystać z ciekawych promocji czy zabaw z nagrodami. Jak urozmaicić zabawę organizowaną przez nas w naszym domu? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Bal przebierańców

Zabawa andrzejkowa może być zabawą tematyczną. Warto zaproponować swoim gościom możliwość urządzenia zabawy przebieranej. Określamy tematykę lub też pozwalamy naszym gościom na własną inicjatywę. Dla autora najbardziej oryginalnego stroju warto przygotować drobną nagrodę.

Poza wspólną rozmową warto przygotować kilka zabaw angażujących wszystkich siedzących przy stole. Jedną z popularniejszych gier jest wyznaczenie sławnej osoby czy postaci konkretnemu gościowi, nie pokazując mu jednak tego, kim został mianowany. Osoba ta musi zgadnąć jaka jest jego nowa tożsamość poprzez zadawanie konkretnych pytań. Zabawa ta może okazać się doskonałym sposobem na przełamanie lodów wśród gości, którzy jeszcze się nie znają.

Poza grami towarzyskimi warto zadbać o odpowiednią i oprawę muzyczną. Kto wie – może goście zechcą potańczyć?

Wróżby

Wróżenie nieodłącznie kojarzy się nam z wieczorem andrzejkowym. Wesoła atmosfera sprzyja tego rodzaju zabawom i poszukiwaniu swojej przyszłości. Warto ten typ zabawy potraktować z przymrużeniem oka! Czy wróżby internetowe mogą stanowić dobre źródło inspiracji dla zabaw andrzejkowych? Zdecydowanie tak – przeszukując kolejne portale z propozycjami wróżb warto zainteresować się tymi, które można wykonywać zarówno w grupach, w parach, jak i samotnie.

Previous ArticleNext Article