Dom i Wnętrze

Bezpieczne okna premium

Przy zakupie nowych okien premium warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd i cenę, ale również na poziom bezpieczeństwa, który oferują. Złodzieje bardzo często włamują się do mieszkania właśnie przez okna, dlatego też powinny one być zaporą nie do przebicia.

Bezpieczne okucia

Okna premium powinny posiadać przede wszystkim solidne okucia, które wyposażone są w specjalne zaczepy antywyważeniowe. Pamiętać należy również i o tym, że nawet najlepsze jakościowo okucia nic nam nie pomogą, gdy nie będą przykręcone do stalowego zbrojenia. Bardzo wielu producentów oferuje do swoich okien specjalne czopy inteligentne, dzięki którym można znacząco utrudnić wyważenie okna. Czopy powinny być rozmieszczone na całym obwodzie okien premium.

Godne polecenia są również specjalne zaczepy antywłamaniowe, dzięki którym również można podnieść poziom bezpieczeństwa. Warto nie tylko kupić bezpieczne okna premium, ale również zatrudnić doświadczonych monterów, którzy wiedzą w jaki sposób można zabezpieczyć stolarkę okienną.

Niezawodne szyby

Bardzo ważnym elementem bezpiecznej stolarki okiennej są również szyby. Antywłamaniowe okna premium posiadają podwójnie wzmocnioną szybę, która dodatkowo połączona jest z kilkoma warstwami niezawodnej folii antywłamaniowej. Godna polecenia jest folia PVB, która oferuje najwyższy poziom wytrzymałości.

Sporą zaletą szyb antywłamaniowych jest również to, że pękają one podczas rozbicia i poszczególne kawałki rozsypują się, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zranienia. Ciekawym pomysłem jest również inwestycja w specjalne rolety antywłamaniowe, które skutecznie odstraszają złodziei przed włamaniem.

Fachowy montaż

Jak wspomniano powyżej, aby okna premium zapewniały barierę nie do pokonania, muszą być odpowiednio zamontowane. W bardzo niebezpiecznych dzielnicach warto zainwestować również w systemy alarmowe, które można podłączyć do okien. Specjaliści są w stanie tak ustawić czujki, aby w momencie przesunięcia ukucia albo ruchu klamką uruchamiał się alarm.

Na bezpieczeństwie swojej rodziny nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też warto jak najszybciej postawić na profesjonalne okna antywłamaniowe. W skrajnych sytuacjach można dokupić również kraty na okna, które wcale nie muszą szpecić mieszkania.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Previous ArticleNext Article