Ciekawe

Budowa basenu w ogrodzie – o czym należy pamiętać

W upalne, gorące dni nie ma nic przyjemniejszego niż kąpiel w basenie. Idealnie, jeśli możemy sobie pozwolić na luksus posiadania własnego, przydomowego basenu. To o wiele większy komfort niż chodzenie na miejską pływalnię czy korzystanie z rozkładanego baseniku dla dzieci. Jeżeli masz więc wolne miejsce w ogrodzie i pewien zapas gotówki, warto rozważyć budowę basenu. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, budując baseny ogrodowe.

Kiedy najlepiej wybudować basen ogrodowy?

Najlepiej zabrać się za budowę basenu już na etapie budowania domu. W ten sposób sporo zaoszczędzimy, gdyż sporo prac będzie można wykonać tym samym sprzętem – chodzi tu m.in o wykonanie wykopu czy dowiezienie materiału. Jeżeli chcemy zbudować basen później, nie powinno być z tym problemu, jedynie koszty będą większe.

Więcej nt. Basenów ogrodowych znajdziesz na www.starpool-unipool.pl baseny w ogrodzie

Gdzie najlepiej wybudować basen ogrodowy?

Najlepiej usytuować basen możliwie jak najbliżej domu. W ten sposób niższe będą koszty podłączenia instalacji elektrycznej i wodnej. Warto wybierać także nasłonecznione miejsca – to sprawi, że woda w basenie będzie szybciej się nagrzewać. Nie stawiajmy basenu pod drzewami. Będziemy mieć sporo problemów z czyszczeniem wody zanieczyszczonej przez opadające liście drzew i igły. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na konkretną lokalizację, powinniśmy również sprawdzić poziom wód gruntowych. Przy zbyt wysokim możemy mieć problemy na wiosnę i jesienią, gdy podnoszące się wody będą powodować wypieranie basenu.

Realistycznie oceń swoje możliwości finansowe

Pamiętaj, że większy basen oznacza większe koszty nie tylko na etapie budowy, ale i później. Woda musi być kilka razy dziennie przefiltrowana oraz regularnie uzdatniana. Przy większej pojemności basenu koszty te mogą bardzo wzrosnąć, dlatego też należy realistycznie ocenić swoje możliwości finansowe. Lepiej wybudować nieco mniejszy basen i mieć wolne środki, niż wyrzucić ogromne pieniądze w budowę dużego basenu, z którego nie będziemy mogli korzystać, bo nie będzie nas stać na jego utrzymanie. Z tego powodu należy wcześniej pomyśleć o późniejszych kosztach.

Previous ArticleNext Article