Dom i Wnętrze

Co wybrać? Leżaki drewniane czy z technorattanu

W każdym ogrodzie dostrzec można meble, które umożliwiają relaks oraz naładowanie baterii podczas wolnych chwil. Nie ma zresztą czemu się dziwić, w końcu nie od dziś wiadomo, że czas spędzony na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na nasz organizm oraz pozytywnie oddziałuje na kondycję psychiczną.

Kupujemy meble ogrodowe – idealny leżak

Podczas zakupów mebli ogrodowych jednym z elementów, wybieramy w pierwszej kolejności jest leżak ogrodowy. Bogata oferta artykułu znaczni utrudnia podjęcie decyzji. Jednak obecnie na rynku największym popytem cieszą się standardowe leżaki drewniane oraz pasujące do nowoczesnych aranżacji ogrody leżaki wykonane z technoratanu. Który z nich wybrać?

Leżaki drewniane

Jego główna zaleta jest trwałość oraz stabilność. Naturalny materiał dobrze współgra w pozostałą aranżacją ogrodu. Cena materiału nie jest zbyt droga, chyba że zdecydujemy się na drewno egzotyczne, które dobrze komponuje się w ogrodzie urządzonym w stylu japońskim.
Decydując się na zakup drewnianych leżaków pamiętać należy o konieczności konserwacji materiału, aby nie stracił swoich właściwości. Jego wadą jest podatność na warunki atmosferyczne. Słońce, wilgoć oraz opady atmosferyczne mogą wpłynąć na pogorszenie stanu technicznego oraz wyglądu leżaków.

Leżaki z technorattanu

Nie da się ukryć, już od kilku sezonów meble ogrodowe z technorattanu podbijają polskie ogrody, a leżaki wykonane właśnie z tego materiału stały się stałym elementem wyposażenia przy nowoczesnych aranżacjach ogrodu. Ich główną zaletą jest brak konieczności konserwacji oraz duża odporność na warunki atmosferyczne. Są stosunkowo miękkie oraz tanie, a równocześnie wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie.

Previous ArticleNext Article