Ciekawe

Piotrkowska – ulica, którą powinieneś zobaczyć w Łodzi

Łódź od długiego czasu nie była kojarzona z miejscem, do którego warto pojechać by wypocząć czy pozwiedzać. Ludzie się pytali – co można robić w tym mieście? Czy czekają na nich jakiekolwiek atrakcje? Na szczęście w obliczu inwestycji poczynionych w Łodzi, obecnie można tam rzeczywiście pojechać na dłużej i spędzić bardzo przyjemnie czas!

Do tej pory tylko Manufaktura była miejscem, które ludzie licznie odwiedzali przy okazji pobytu w Łodzi. Nic w tym dziwnego, jest piękna, sama architektura tego miejsca zachęca do odwiedzenia. Ponadto, do pewnego momentu była również uznawana za największe centrum handlowe w naszym kraju. Obecnie nieco to się zmieniło, jak i samo miasto.

Coraz częściej turyści zaglądają tutaj, a i to przyczyniło się do rozbudowy bazy noclegowej. Obecnie hotel w Łodzi znajduje się niemal na każdym rogu w ścisłym centrum – głównie przy Piotrkowskiej, która jest też uznana za wizytówkę tego miasta. Nie ma co się w sumie dziwić, ponieważ każdy z nas na myśl „Łódź” powie nazwę tej ulicy.

Jak się zmieniła Piotrkowska?

Przez długi czas Piotrkowska była uznana za najdłuższą ulicę w Łodzi i w sumie nic więcej jej nie wyróżniało. Znajduje się przy niej wiele budynków, bloków, kamienic czy knajpek. Nawet hotele w Łodzi są zlokalizowane w pobliżu. Jednak władze miasta zauważyły pewną prawidłowość. Deptaki w różnych miastach – na przykład w Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu, stanowią idealne miejsce dla handlu jak i przyciągnięcia turystów do miasta, dlatego trzeba było coś z tym zrobić! Zaczęła się wielka renowacja, zamykanie pewnych odcinków, zmienianie otoczenia – wszystko na potrzeby turystyki.

Naturalnie takie zmiany – jak wszystkie wykonywane w dużych miastach, miały bardzo dobry wpływ na wizerunek miasta. Od niedawna Łódź stała się miejscem kultury, spotkań ze sztuką, koncertów znanych zespołów na świecie, a nie tylko miejscem, które odwiedzali przedstawiciele handlowi. Piotrkowska zmieniła się w pewnym odcinku, nie na całej długości, ponieważ ma kilka kilometrów, ale w tym najważniejszym – w okolicy Manufaktury! Można śmiało teraz powiedzieć, że do tego miasta aż chce się przyjechać chociażby na weekend!

Szukasz hotelu w Łodzi? Sprawdź

Previous ArticleNext Article