Dom i Wnętrze

Czy da się zaoszczędzić podczas budowy domu?

Czy da się zaoszczędzić podczas budowy domu?

Budowanie własnego domu to nie lada wyzwanie dla naszej cierpliwości oraz portfela. Przygotowując się do rozpoczęcia budowy musimy liczyć się ze sporymi kosztami oraz niedociągnięciami ze strony niekompetentnych budowniczych. Zanim jednak zaczniemy martwić się na zapas warto zrobić kosztorys. Czy mamy szansę zaoszczędzić na jakimkolwiek elemencie budowy? Okazuje się, że tak!

Przede wszystkim oszczędności szukać możemy w materiałach budowlanych. Oczywiście nie powinniśmy kupować materiałów od nieznanych producentów. Szukajmy promocji, możliwości wykorzystania rabatów, wyprzedaży końcówek danej serii produktów. Taka sytuacja pozwoli nam zaoszczędzić nawet do 20% wartości towaru bez rabatu – to sporo!
Oszczędnością może być również skorzystanie z pomocy znajomego elektryka czy hydraulika – oczywiście posiadającego kwalifikacje do tworzenia instalacji. Pomoc osoby z rodziny czy bliskich znajomych z pewnością okaże się znacznie tańszą opcją niż wynajmowanie specjalisty z konkretnej firmy budowlanej.

Gotowe projekty domów!

Jednym ze sposobów na oszczędność jest kupno gotowego projektu architektonicznego domu. To także rozwiązanie dla osób które posiadają działkę o nietypowych, trudnych do aranżacji kształtach. O nowoczesnych projektach domów na wąską działkę wiele mówi się przede wszystkim w katalogach budowniczych – teraz ten problem pozwalają rozwiązać sami architekci oferując ciekawe projekty domów, dopasowanych do konkretnego skrawka ziemi.

Dom z drewna – tańsza alternatywa dla cegieł

Możliwość zaoszczędzenia niemałej kwoty daje budownictwo lekkie. Nowoczesna technologia szturmem opanowała polski rynek. I nic w tym dziwnego – ekologiczne domy kanadyjskie powstają w ciągu kilku miesięcy, charakteryzują się bardzo dobrą izolacją cieplną i można je w dowolnym momencie rozbudowywać. Dom z drewna nie tylko jest tani na poziomie inwestycji, ale również podczas wieloletniej eksploatacji.

Previous ArticleNext Article