Ciekawe

Do białego rana, czyli jak zorganizować niezapomniane wesele

Organizacja wesela to z jednej strony niezapomniana przygoda, a z drugiej – duże wyzwanie. Znalezienie sali weselnej, sporządzenie listy gości i przygotowanie zaproszeń, wybór menu i mnóstwo innych, mniej lub bardziej formalnych spraw. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, warto zatrudnić konsultanta ślubnego, który zadba o każdy szczegół uroczystości. Jeżeli jednak wolisz o wszystko zadbać osobiście, musisz uzbroić się w cierpliwość i sporą dawkę energii. Przy odrobinie zaangażowania i kreatywności wesele stanie się jednym z najlepszych wspomnień, do którego będzie chciało się ciągle wracać.

Poszukaj inspiracji

Ważnym elementem w planowaniu ślubu i wesela jest wizja całej uroczystości. Wyobraź sobie, jak ma wyglądać twoje wymarzone wesele – nie chodzi tylko o suknię czy oficjalną oprawę, ale również o dekoracje, miejsce i klimat. W poszukiwaniu konkretnych rozwiązań warto wspomóc się inspiracjami z portali weselnych czy z Pinteresta. Możesz wymyślić motyw przewodni imprezy lub zorganizować wesele w modnym ostatnio stylu rustykalnym. Nuta oryginalności sprawi, że ten dzień będzie naprawdę wyjątkowy.

Spraw radość gościom

Wesele – jak sama nazwa wskazuje – jest radosnym przyjęciem. W związku z tym podziel się swoją radością z gośćmi i podaruj im drobiazgi, które cieszą oczy. Przygotuj nietuzinkowe zaproszenia z oryginalnymi wzorami i designerskimi elementami (np. fragmenty koronkowe czy lniane). Winietki na stoły również możesz zaprojektować w niebanalny sposób, tak aby każdy z przyjemnością zabrał je do domu. Tradycją weselnych imprez są także drobne upominki dla gości – możesz zaszaleć i przygotować np. ciasteczka z wróżbą zapakowane w stylowe woreczki czy miniaturowe słodkości w słoiku.

Zadbaj o dobrą muzykę

Wybór DJ’a czy zespołu muzycznego to dość ważny moment, ponieważ może zadecydować o powodzeniu lub klęsce rozrywkowej części wieczoru. Dobry zespół to nie tylko wokale czy nienaganne aranżacje, ale również umiejętność prowadzenia imprezy. Najlepiej sprawdzić dotychczasowe osiągnięcia zespołu czy DJ’a (demo i – w miarę możliwości – nagrania z innych wesel) lub po prostu wybrać kogoś, kogo zdolności mieliśmy okazję poznać już osobiście, np. na weselu u znajomych czy rodziny.

Wybierz najlepsze przysmaki

Weselne menu powinno być przede wszystkim dobrze skomponowane – za wszelką cenę unikaj przypadkowości i bałaganu w wyborze dań. Jeżeli organizujesz wesele tematyczne, potrawy również powinny być dostosowane do głównego motywu. Obecnie dużym powodzeniem cieszą cię proste, choć eleganckie dania ze świeżych składników. Kompletowanie menu to także wybór alkoholi – one również muszą być dopasowane do potraw i całego charakteru imprezy. Jeżeli nie masz pewności, jaki trunek pasuje do danej potrawy, z pomocą również przychodzi internet – wskazówki można znaleźć np. na http://alkohole.eurocash.pl/oferta/wodka/.
Pamiętaj także, aby o wszystkie detale zadbać z odpowiednim wyprzedzeniem i w dniu ślubu skoncentrować się już wyłącznie na sobie i przyszłym małżonku.

Previous ArticleNext Article