Dom i Wnętrze

Dobre okna na wymiar

Kupno okien wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Jakie okna na wymiar będą najlepsze? To jedno z najważniejszych pytań, które ciągnie za sobą pojawienie się kilku innych, ważnych kwestii.

Okna na wymiar – jak należy je zamówić?

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale w budynkach, które są przeznaczone na stały pobyt ludzi, musi znajdować się określona z góry ilość okien. Tak stanowi prawo budowlane i tego muszą trzymać się wszelkiej maści architekci, którzy zajmują się projektowaniem różnego rodzaju budynków. Co można przez to dokładnie rozumieć? Tam, gdzie ludzie przebywają przez min. 2 godziny dziennie, musi znajdować się określona ilość okien. Minimalna powierzchnia okien w stosunku do powierzchni podłogi powinna wynosić 1:8 w takich przypadkach. Okna należy zamówić, biorąc pod uwagą tego rodzaju przepisy budowlane.

Jakie rozmiary muszą mieć okna?

Skoro planuje ktoś zamówić okna na wymiar, to dokładnie musi poznać ich wymiar. I tu dla wielu osób “pojawiają się schody”, ponieważ wymiary muszą zostać podane bardzo dokładnie. Warto więc zamówić ekipę, która samodzielnie wykona taki pomiar. Nie ma co ukrywać, ale mają oni zdecydowanie większe doświadczenie w tej kwestii. Dzięki temu będą oni wiedzieć, jakie dokładnie muszą mieć rozmiary okien, a także jaka ilość tych okien powinna być. Pomogą oni również podjąć decyzję odnośnie tego, w jaki sposób powinny być też otwierane okna. Jest to jedna z najważniejszych kwestii, o których inwestorzy bardzo często zapominają. 

 

Previous ArticleNext Article