Dom i Wnętrze

Drewno tekowe niezastąpione w ogrodzie

Mimo tego, że producenci wyposażenia outdoorowego oferują obecnie szeroki wybór mebli wyprodukowanych z nowoczesnych materiałów, to klasyczne stoły z drewna wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy szukają do swojego ogrodu naturalnych rozwiązań, są meble z drewna tekowego. Czy warto zainwestować w tego typu wyposażenie? Sprawdź!

 

Niezastąpione drewno tekowe

Stoły z rodzimych gatunków drewna niekoniecznie sprawdzają się w zewnętrznym środowisku. Panująca  w ogrodzie wilgoć, ekspozycja na promieniowanie UV oraz skrajne temperatury przyczyniają się do niszczenia drewnianych powierzchni, które szybko tracą swój estetyczny wygląd. Ponadto, drewniane meble wymagają specjalnej pielęgnacji i stosowania zabezpieczeń.

Meble z drewna tekowego wyłamują się z tej reguły. Teczyna – imponujące drzewo rosnące w monsunowych lasach w Azji – bogata jest w substancje oleiste i kwas krzemowy. Specyficzny skład drewna sprawia, że materiał nie absorbuje wody, a wyroby z teczyny wyróżniają się ponadprzeciętną odpornością na czynniki zewnętrzne (w tym nawet środki chemiczne, które są w stanie naruszyć nawet metal) oraz uszkodzenia mechaniczne. Trwałość wyrobów z drewna tekowego jest niemal legendarna – najstarsze zachowane eksponaty muzealne wytworzone z tego surowca mają około tysiąca lat!

 

Gdzie kupić stół z drewna tekowego?

Poszukiwania idealnego stołu do ogrodu warto zacząć od zapoznania się z ofertą dostępną na stronie vimine.pl. W katalogu cenionego producenta znajdziesz solidne, imponujące stoły tekowe z okrągłym lub prostokątnym blatem. Każdy z produktów dostępnych w ofercie wykonany jest w całości ręcznie z materiałów pozyskanych z recyklingu. W sprzedaży znajdziesz również krzesła z rattanu, które będą idealnie komponować się z naturalnym stołem.

 

 

Previous ArticleNext Article