Dom i Wnętrze

Fototapety we wnętrzach – jak je wykorzystać?

Do niedawna fototapety uważane były za relikt ostatniej dekady PRL. Kojarzone były z niedokładnymi wydrukami, marną jakością papieru, wyblakłymi kolorami. Aby odczarować negatywny wizerunek tego rodzaju rozwiązania konieczne były mocne zmiany. Obecnie fototapety są nie tylko eleganckie, ale i nowoczesne. Co się zmieniło?

Obecnie fototapety tworzone są na odpornych na uszkodzenia i trwałych materiałach bazowych. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest zastosowanie fototapety w takich nietypowych miejscach jak łazienka czy kuchnia, bez obawy o ich stan. Fototapety tworzone do kuchni czy łazienek posiadają specjalne warstwy, skutecznie chroniące materiał przed wilgocią, wnikaniem brudu, uszkodzeniami.
Zaletą fototapet jest również to, że idealnie odwzorowują rzeczywistość – to zaleta druku komputerowego. Dzięki niemu nawet najmniejsze detale są klarowne i ostre.

Jak odmienić charakter biura przy pomocy fototapety?

W biurach z pewnością sprawdzą się także eleganckie fototapety 3d, które odmienią charakter wnętrza. Producenci pamiętają o tym, że w miejscach takich powinny królować neutralne, nierozpraszające wzory. Najczęściej wybierane są motywy związane z architekturą, sztuką, ale również naturą.

Previous ArticleNext Article