Dom i Wnętrze

Funkcjonalny pokój dla nastolatka

Stworzenie pokoju dla nastolatka może okazać się zadaniem ponad siły wielu rodziców. Wynika to przede wszystkim z odmiennych wizji rodzicieli oraz dziecka. Rodzice chcą, aby pokój był funkcjonalny, przy okazji nie wydając na niego majątku. Dziecko zazwyczaj marzy o pokoju wprost z katalogów wnętrzarskich, pełnego światła i modnych dodatków. Czy możliwy jest jakikolwiek kompromis? Tak!

Wybierz odpowiednie meble

Podstawą jest wybranie kolorystyki. Młode dziewczęta z pewnością wybiorą jasne kolory, w tym biel i szarości – to obecnie najmodniejsze barwy, nawiązujące do skandynawskich trendów. W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących mebli, takie jak regały młodzieżowe, łóżka czy biurka w kolorze bieli, które będą stanowiły świetną podstawę do dalszego urządzania wnętrza. Dla nastolatków możemy poszukać również mebli w kolorze klasycznego drewna. Wybierajmy meble z płyt meblowych: są trwałe, eleganckie i nie zrujnują naszego portfela.

Istotne są dodatki – w pokoju nie powinno zabraknąć biurka dla dziecka, aby mogło w wygodny sposób odrabiać lekcje, czytać czy korzystać z komputera. Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu! W pokoju powinna znaleźć się jedna lampka biurkowa, lampka nocna oraz oświetlenie sufitowe.

Previous ArticleNext Article