Zdrowie i Uroda

Medycyna estetyczna: usuwanie zmarszczek. Kraków.

Zmarszczki są prawdziwą zmorą współczesnych kobiet. Pojawiają się one już po 20. roku życia – początkowo są płytkie i zazwyczaj związane są z nasza mimiką. Z upływem lat zmarszczki stają się głębsze i bardziej widoczne. Proces ten związany jest ze stopniowym odwadnianiem się skóry. Jak przebiega i czy istnieją szanse na zminimalizowanie zmarszczek?

Dlaczego nasza skóra się starzeje?

Nasza skóra narażona jest nie tylko na działanie szkodliwych czynników, ale także na siłę grawitacji oraz odwodnienie. Proces utraty wody nasila się wraz z ukończeniem ok. 30 roku życia, kiedy zanikają włókna kolagenowe oraz zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Ten ostatni związek ma za zadanie wiązać wodę – ilość tej substancji w skórze jest więc bezpośrednio związana z jej nawilżeniem. Stopniowe zmniejszanie ilości kwasu hialuronowego w skórze skutkuje powstawaniem nowych, głębszych zmarszczek, utraceniem ostrego owalu twarzy, opadaniem policzków. W wielu przypadkach tak drastyczne zmiany powodują u pań i panów niechęć do eksponowania twarzy, unikanie spotkań ze znajomymi i w końcu: całkowite wycofanie się z życia towarzyskiego.
Czy jest możliwość cofnięcia procesu starzenia skóry?

Niwelowanie zmarszczek – zaufaj medycynie estetycznej!

Medycyna estetyczna rozwija się prężnie, zajmuje się przywracaniem twarzy sprężystości i odpowiedniego napięcia skóry. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, którzy w swoich gabinetach wykorzystują naturalny kwas hialuronowy. Podczas zabiegu jest on wprowadzany pod skórę przy pomocy niezwykle cienkiej igiełki. Usuwanie zmarszczek to najpopularniejszy typ zabiegu – poza nim możliwe jest również wypełnianie ust i nadawanie im pełniejszego konturu, modelowanie owalu twarzy, wypełnianie bruzd nosowo wargowych i wiele innych.

Przed zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana przy pomocy specjalistycznego kremu. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, a dyskomfort pacjenta zminimalizowany.
Tuż po zabiegu skóra może być nieco opuchnięta – ten stan może utrzymywać się do 24 godzin.
Efekty wykonania zabiegu wypełniania zmarszczek są widoczne przez ok. 9-12 miesięcy.

Gdzie na zabieg?

Tylko do zaufanego lekarza medycyny estetycznej. Najlepiej takiego z polecenia.

Zapraszam na konsultacje – usuwanie zmarszczek kraków

Previous ArticleNext Article