Dom i Wnętrze

Jak urządzić malutką łazienkę?

Będąc właścicielem małej łazienki, często stajemy przed problemami, z którymi nie muszą radzić sobie osoby, których łazienka jest średniej lub wręcz dużej wielkości. Zatem zanim zdecydujemy się na zakup urządzeń typu wanna, umywalka czy sedes, warto wszystko bardzo dokładnie rozplanować, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Na szczęście producenci armatury łazienkowej są przygotowani również na to, aby dostarczyć odpowiednie modele osobom, które nie cieszą się bardzo dużą łazienką.

To był naprawdę piękny sedes

Jeżeli chodzi o kompakty wc to posiadaczom małych łazienek zaleca się kupowanie misek ustępowych o zmniejszonych rozmiarach. O ile standardowe wymiary sedesu to około 55 centymetrów długości i 40 centymetrów szerokości, o tyle producenci przygotowują modele znacznie mniejsza o zredukowanej szerokości bądź długości. Wszystko to z myślą o osobach, które są właścicielami niewielkich i nieustawnych łazienek.

Podwieszać czy nie?

Jeżeli chodzi o to czy zainwestować w sedes podwieszany, czy raczej zdecydować się na rozwiązanie stojące, trzeba pamiętać o tym, że każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Instalacja sedesu stojącego nie sprawia problemów, ale utrzymanie czystości – już tak. Odwrotnie w przypadku modeli podwieszanych, gdzie instalacja stelaża często wiąże się z budową dodatkowej ścianki, co spowoduje pomniejszenie przestrzeni łazienki. Choć z drugiej strony sprzęty zainstalowane nad ziemią dają wrażenie, jakby powiększenie było nieco większe niż jest w rzeczywistości.

Świetna alternatywa – sedes wielofunkcyjny

W przypadku naprawdę niewielkich łazienek świetnym pomysłem jest zastosowanie alternatywnego modelu wielofunkcyjnego. Urządzenie typu W+W – Washbasin + Watercloset – można znaleźć w ofercie zaledwie kilku firm, ale jest ono warte uwagi. Dzięki niemu mamy możliwość zaoszczędzić nie tylko przestrzeń, ale również pieniądze, gdyż podczas mycia rąk woda jest filtrowana i spływa do zbiornika WC. Niestety, taka alternatywa jest póki co bardzo kosztowna.

Previous ArticleNext Article