Ciekawe

Jak urządzić poczekalnię w gabinecie lekarskim?

Poczekalnia to jeden z najważniejszych elementów gabinetu lekarskiego i jej aranżacji nie można pod żadnym pozorem bagatelizować. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać, żeby twoi pacjenci czuli się komfortowo, oczekując na wizytę.

Nie tylko wyposażenie gabinetów medycznych jako całość i jakość poszczególnych sprzętów się liczą. Na dobry gabinet składa się także poczekalnia.

Kolor ma większe znaczenie, niż przypuszczasz

W jasnych i przestronnych wnętrzach twoi pacjenci będą czuli się lepiej, więc to na takie barwy najbezpieczniej postawić. Uważaj jednak na zimne odcienie – mogą sprawić, że wnętrze wyda się zbyt sterylne i nieprzyjazne w odbiorze.

Doceń moc światła

Za atmosferę w pomieszczeniu odpowiada nie tylko kolor i jakość sprzętów, ale także oświetlenie. To ono wpływa na końcowy odbiór naszego gabinetu i stawia przysłowiową kropkę nad i w aranżacji wnętrz. Najlepsze są lampy, które dają światło zbliżone do naturalnego, czyli raczej ciepłe i niezbyt ostre.

Nie zapomnij o potrzebach najmłodszych pacjentów

Mali pacjenci mają duże potrzeby i pod żadnym pozorem nie możesz o nich zapominać, jeśli dzieci też mają być pacjentami twojego gabinetu. W poczekalni naprawdę warto wydzielić kącik przeznaczony dla maluchów i wyposażyć go w kolorowanki i proste układanki. I maluchy, i ich rodzice będą ci za to wdzięczni.

Previous ArticleNext Article