Zdrowie i Uroda

Jaki kostium kąpielowy wybrać?

Kostiumy kąpielowe niezwykle zmieniały się na przestrzeni lat, a nawet wieków. Kobiety jeszcze 200 lat temu nie miały żadnych strojów do plażowania i zabaw w wodzie, przez co były zmuszone ograniczać kąpiele do moczenia nóg. Obecnie na rynku znajduje się bardzo szeroka oferta różnego rodzaju kostiumów.

Stroje przez lata

Pod koniec XIX wieku damski strój kąpielowy był niezwykle zabudowany. Kobiety zawsze nosiły wtedy gorsety i strój kąpielowy nie stanowił w tym przypadku wyjątku – panie również zakładały go pod spód. Na wierzch należało ubrać długą do połowy łydek sukienkę, pantalony i specjalne obuwie, wiązane przy kostkach. Jak łatwo sobie wyobrazić, kąpiel w takim stroju nie należała do przyjemności.

Pierwsze kostiumy z początków XX wieku były zdecydowanie bardziej odkryte. Z reguły był to jednoczęściowy strój, który kończył się w okolicach połowy uda, a u góry – przyjmował formę zbliżoną do znanych nam obecnie t-shirtów, z krótkim rękawkiem.

Pojawienie się bikini

Pierwsze kostiumy kąpielowe dwuczęściowe, które więcej odkrywały niż zakrywały, pojawiły się w stolicy miłości – Paryżu, w 1946 roku. Był to ogromny przełom w tej dziedzinie i od tamtego czasu moda w tym zakresie pokazała już prawdopodobnie wszystko.

Obecnie na rynku można znaleźć stroje o przeróżnym kroju, zakrywające bardzo dużo lub wręcz przeciwnie; gładkie lub bardzo wzorzyste. To pozwala każdej kobiecie na wybór stroju, który spełni jej wymagania.

Jaki kostium wybrać?

Wszystko zależy od okazji. Kostium jednoczęściowy jest zdecydowanie wygodniejszą opcją na basen. Nie ma możliwości, żeby któraś część kostiumu spadła, nic się nie podwija i zapewnia komfort podczas pływania. Kostium kąpielowy jednoczęściowy nie musi być nudny. Wiele z nich posiada bardzo kobiece wycięcia, stroje takie występują również w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Stroje dwuczęściowe, złożone z majtek i stanika są zdecydowanie lepsze podczas wizyty na plaży. Odkrywają znacznie więcej od ich klasycznych, jednoczęściowych odpowiedników, dzięki czemu ułatwiają opalanie. Panie, które nie są zadowolone ze swojej sylwetki, mogą założyć kostiumy zakrywające brzuch – bowiem coraz popularniejsze są kostiumy kąpielowe typu high waist.

Również dla pań o obfitym biuście producenci znaleźli wiele dogodnych rozwiązań. Usztywniane staniki dwuczęściowych kostiumów czy wszyte miseczki w kostiumy dwuczęściowe to tylko niektóre z przykładów tego typu strojów. Dzięki szerokiej ofercie na rynku, możliwe jest znalezienie rozwiązania spełniające wymagania każdego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe..

Previous ArticleNext Article