Dom i Wnętrze

Jakie meble wybrać do kuchni?

Aranżowanie kuchni to spore wyzwanie, szczególnie dla osób nieobeznanych w trendach czy w materiałach wykorzystywanych przez producentów. Drugim problemem mogą być niekończące się godziny spędzane w sklepach meblowych. Czy możliwe jest ułatwienie sobie decyzji i znaczne skrócenie czasu zakupów? Tak – wystarczy odpowiednio przygotować się do meblowania!

Inspirujemy się i tworzymy plan!

Podstawą dobrze zorganizowanej kuchni jest odpowiednio stworzony plan. Możemy korzystać oczywiście z pomocy architektów i dekoratorów wnętrz, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy samodzielnie stworzyli prosty projekt naszej kuchni. Konieczne jest wymierzenie pomieszczenia i przeniesienie wzoru w odpowiedniej skali na kartkę. Kolejno zaznaczmy okna, miejsca na punkty świetlne, drzwi. Zastanówmy się, jakie elementy kuchenne będą dla nas niezbędne – najczęściej są to oczywiście meble (blat kuchenny, szafki stojące i wiszące), sprzęty kuchenne (piecyk, płyta grzewcza, zlewozmywak, okap. Postarajmy się umieścić je na naszym planie tak, aby w przyszłości korzystanie z kuchni było płynne.

Jakie meble wybrać?

Wybór mebli kuchennych z pewnością nie będzie łatwy – wynika to z olbrzymiej ilości ofert znanych producentów. Zanim więc wejdziemy do sklepu czy zaczniemy wertowanie stron internetowych zastanówmy się, jakie elementy są nam potrzebne, czego oczekujemy od mebla kuchennego. Z pewnością powinien być on odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci, zabrudzenia. W przypadku niewielkich kuchni najlepsze okażą się meble kuchenne na wymiar. Dzięki nim doskonale wykorzystamy całą dostępną przestrzeń. Meble kuchenne tworzone są z płyt meblowych, ich wierzch pokrywają laminaty. Te ostatnie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co bez trudu znajdziemy wśród nich coś dla siebie.

Previous ArticleNext Article
zobacz 2016.org 548.org